Як вибрати потрібний бандаж на коліно: порівняння різних типів наколінників

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Наколінники - широка група виробів для захисту і лікування колінного суглоба. Ортопедичні наколінники допомагають підтримати і стабілізувати коліно, поліпшити його функціональність і метаболізм. Ці вироби часто призначаються в комплексному лікуванні хвороб опорно-рухового апарату, але прекрасно працюють як профілактичний засіб.

Зміст

Навіщо потрібні наколінники?

Спектр показань для носіння наколінників дуже широкий. При цьому для кожної групи патологій більше підходить той чи інший вид фіксатора. Найбільш типові ситуації, при яких наколенник буде ефективним, такі:

  • Артроз колінного суглоба.
  • Спортивні больові синдроми: «коліно стрибуна», «коліно бігуна», синдром гусячої лапки та інші.
  • Синовіт і бурсит колінного суглоба.
  • Нестабільність і надриви зв'язок коліна.
  • Підвищені фізичні навантаження на коліна: спортсмени, люди, що займаються фізичною працею.

У багатьох випадках хороший і правильно підібраний наколінник зменшує необхідність в препаратах і сприяє швидкому відновленню. Доведено, що певні бандажі для колінного суглоба збільшують його стабільність як за рахунок механічної дії, так і за рахунок активації м'язів. В останні роки частота застосування наколінників тільки зростає через появу нових матеріалів і моделей бандажів.

Типи бандажів для коліна

Існують сотні наколінників для профілактики і лікування хвороб і травм. Кожен виробник прагне винайти щось нове і особливо ефективне. При цьому абсолютно усі товари цього типу можна умовно розділити на три великі групи.

  1. Компресійні або м'які бандажі. Основний акцент такі вироби ставлять на взаємодію з шкірою і м'язами тканини наколінника. Вона м'яко здавлює ногу, зменшуючи набряк і біль. Крім того, при рухах і напрузі м'язів ступінь компресії вироби ритмічно змінюється, що підсилює масажний і стимулюючий ефект.
  2. Бандажі з еластичними ребрами жорсткості, масажними силіконовими вставками. «Просунуті» компресійні бандажі для додаткової стимуляції рецепторів зв'язок та м'язів. Рельєфні опуклості і виступи посилено масажують біологічно активні зони.
  3. Наколінники з шарнірами. Вироби, які стабілізують колінний суглоб. Шарніри дозволяють коліну рухатися в нормальних межах і в той же час виключають патологічні відхилення.

В якості додаткових елементів в наколінниках всіх типів можуть вбудовуватися силіконові кільця для фіксації наколінника, ремінці, отвори або зони підвищеної міцності тканини. Є спеціальні моделі для окремих захворювань: нестабільності надколінка, розривів хрестоподібних зв'язок, кісти Бейкера.

Від чого залежить вибір наколінника?

Вибір наколінника більшою мірою залежить від тих проблем, які турбують пацієнта. Діагноз має вже другорядне значення. Наприклад, при артрозі суглоба у однієї людини переважає біль, а в іншого - нестабільність суглоба, в одного є синовіїт, в іншого - немає. В цілому, вибір наколінника зводиться до двох ключових характеристик:

  • При найменшій нестабільності показані наколінники з шарніром. Це, звичайно, розриви хрестоподібних і бокових зв'язок коліна, гонартроз 2-3 ступеня, стану після видалення меніска та інше. Додаткові масажні вставки зменшать біль і допоможуть краще відчувати коліно.
  • При набряклості, синовіт рекомендовані компресійні бандажі. Вони актуальні при артрозі, багатьох артритах, кісті Бейкера. Тут також будуть актуальні додаткові елементи: силіконові кільця, спіральні ребра жорсткості і т.д.

Багато в чому вибір наколінника залежить від відчуттів і чутливості пацієнта. Одній людині хочеться максимально інтенсивних відчуттів від масажних вставок, інший, навпаки, не виносить найменших нерівностей на коліні. У «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» є великий вибір сучасних наколінників від кращих виробників. Як в салонах, так і в інтернет-магазині можна отримати детальну консультацію і підібрати найбільш ефективний варіант.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Болить п'ята і боляче наступати: що робити?
Болить п'ята і боляче наступати: що робити?
П'ятка - область тіла, яка витримує найбільші навантаження протягом дня. Саме на п'яти ми спираємося..
Читати повністю
Болить сідничний нерв. Що робити?
Болить сідничний нерв. Що робити?
Будь-який дискомфорт в спині або ногах раніше було прийнято пов'язувати з грижею диска або запалення..
Читати повністю
Запалилася і болить кісточка на нозі біля великого пальця, що робити?
Запалилася і болить кісточка на нозі біля великого пальця, що робити?
Якщо очі - дзеркало нашої душі, то ноги - дзеркало нашого здоров'я. Чи не спроста на стопах, згідно ..
Читати повністю
Болить коліно після футболу: 10 методів вгамувати біль під час гри і тренування
Болить коліно після футболу: 10 методів вгамувати біль під час гри і тренування
Футбол - прекрасний вид спорту, який не тільки приносить задоволення, але і є відмінним методом підт..
Читати повністю