Як зрозуміти, чому болить нога після травми: перелом, розтягнення зв'язок, розрив зв'язок, вивих, забій

 Нерідко буває так, що біль після травми починає турбувати людину тільки через деякий час після ушкодження кінцівки. Багато людей не поспішають звертатися до лікаря, покладаючись на те, що проблема усунеться сама собою, але в більшості випадків без належного огляду фахівцем і призначення супутнього лікування ситуація тільки погіршується. Чи потрібно звертатися до лікаря після травми і як зрозуміти, наскільки серйозна травма, яку ви отримали? Сьогодні ми постараємося це з'ясувати.

Зміст

Види пошкоджень

 Травми кінцівок - найбільш поширена причина, по якій пацієнти звертаються до травматологів. Існують різні види ушкоджень, що розрізняються між собою за ступенем тяжкості. Чим серйозніше травма, тим довший реабілітаційний період. Залежно від типу і виду травми лікар проводить діагностику і призначає лікування. У загальній класифікації травматичних ушкоджень виділяють такі види травм:

  • Розтягнення зв'язок;
  • Розрив зв'язок;
  • Вивих;
  • Забій;
  • Перелом.

 Кожна з перерахованих вище травм характеризується своїми особливостями, симптоматикою, методами лікування і періодом відновлення. Для того щоб пацієнт міг візуально визначити тип травми, яка була отримана, а також приблизно оцінити ступінь її тяжкості, ми рекомендуємо вам ознайомитися з основними симптомами, які провокує то чи інше ушкодження.

Розтягнення зв'язок. Симптоми, особливості, лікування

 Розтягнення зв'язок зазвичай відбувається внаслідок вчинення пацієнтом різких рухів, які перевищують природну амплитудную норму. Коліно і голеностоп найбільш часто схильні до даного типу травми. Незважаючи на те, що розтягнення передбачає «розтягування» внутрішніх тканин зв'язки - на ділі ж, будь-який розтягнення є мікроскопічний розрив волокон, що утворюють зв'язку.

Важливо! Розтягнення зв'язок і розтягнення сухожиль - це різні поняття, які не варто плутати. Якщо зв'язки - це еластичні міжкісткові з'єднання, то сухожилля - міцніша за структурою внутрішня тканину, яка з'єднує м'яз і кістка.

До симптомів розтягнення зв'язок зазвичай відносять такі:

  1. Больові відчуття виникають в момент рухливості пошкодженого суглоба, а також посилюються при спробі повернути суглоб в попереднє положення;
  2. Виникає біль при тактильному обмацуванні пошкодженої зони;
  3. Біль при спробі спертися на хвору ногу, в деяких випадках людина повністю не здатний наступати на хвору кінцівку;
  4. Можлива також набряклість;
  5. З'являються гематоми, зміни кольору шкіри в пошкодженому місці.

 При отриманні подібної травми необхідно знерухомити кінцівку, зафіксувати її тугою пов'язкою. Оптимальну компресію для іммобілізації ноги допоможе створити бандаж на гомілковостопний суглоб або наколінник, в залежності від того яка зона у вашому випадку була пошкоджена.

Розрив зв'язок. Симптоми, особливості, лікування

 Розрив зв'язок, як і їх розтягнення, утворюється при неприродно підвищеної амплітуді здійснюваних рухів. Розрив зв'язок буває повний або частковий. Найчастіше така травма виникає в процесі інтенсивних тренувань, але також цілком може утворитися і в побутових умовах. За ступенем тяжкості виділяють три основних стадії розриву зв'язок:

  • 1 ступінь: частковий розрив, при якому збережена загальна цілісність зв'язки, проте деякі волокна розірвалися під механічним впливом. Біль в даному випадку носить помірний характер;
  • 2 ступінь: більше 50% зв'язки розірвано. При такій травмі може утворитися синець, набряк. Пацієнт позбавлений можливості рухати кінцівкою, в суглобі спостерігається нестабільність;
  • 3 ступінь: розрив зв'язки 90-100%. Сильний біль, набряки, гематоми і синці є головними супутниками повного розриву зв'язки.

Що стосується окремих симптомів, які вказують на пошкодження зв'язок, до таких відносять:

  1. Гострий біль, що виникає в момент травми або утворюється після пошкодження;
  2. Зміна кольору шкірного покриву в місці травми;
  3. Синці;
  4. Набряклість;
  5. Пошкоджений суглоб втрачає свою функціональність.

 У разі повного або часткового розриву необхідно знерухомити суглоб і як можна швидше дістатися до найближчого травмпункту. В даному випадку потрібно зробити рентгенографічне обстеження і, в разі повного розриву, лікар швидше за все накладе вам гіпсову пов'язку.

Вивих. Симптоми, особливості, лікування

Вивих - це пошкодження суглоба, при якому відбувається зміщення його суглобових частин. Зазвичай при вивиху також пошкоджується суглобова сумка. Провокують подібні травми сильні удари, падіння, будь-які різкі рухи в неприродній амплітуді. Зустрічаються також комбіновані травми, іменовані переломовивіхах. При подібних формах пошкодження відбувається розрив суглобової сумки, розриваються сочленяющиеся частини суглобів. Виникає нестерпний біль і пружні опір. Вивих кінцівки супроводжується наступними симптомами:

  • Зовнішня деформація суглоба;
  • Неприродне положення пошкодженої кінцівки;
  • Наявність болю;
  • Суглоб втрачає свою функціональність;
  • Неможливість самостійно повернути суглоб в природне положення.

У разі вивиху після проведення діагностики лікарі зазвичай вправляють суглоб, після чого надійно мобілізують за допомогою гіпсової пов'язки або ортеза, купити який ви можете на сайті інтернет-магазину Ортосалон або в мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон в вашому місті.

Забій. Симптоми, особливості, лікування

Удари утворюються внаслідок сильних ударів або падінь з невдалим приземленням. На тлі забитого пацієнт може відчувати біль, з'являється набряклість, можливі синці, а сам суглоб перестає нормально функціонувати. До основних симптомів, які свідчать про забитті, відносять:

  • Хворобливість в травмованої області;
  • Набрякання;
  • Гематоми або крововиливу;
  • Часткове порушення рухової активності суглоба.

 Якщо ви в змозі хоча б трохи спертися на пошкоджену кінцівку - найімовірніше травма, якої ви зазнали - забій. Для постановки точного діагнозу необхідно проконсультуватися з фахівцем і пройти діагностику. У будь-якому випадку вам обов'язково знадобиться бандаж при ударі. Бандажі надають хороший стабілізуючий ефект так, щоб пошкоджена кінцівка була максимально иммобилизована і захищена від зайвих навантажень. За рахунок продуманої системи фіксації бандаж добре сідає на суглоб і надає легке компресійне вплив, попереджаючи утворення або розвиток набряків. Бандажі від французької торгової марки Thuasne надають надійну фіксацію і допомагають пацієнту в реабілітаційний період позбутися від зайвого навантаження на пошкоджену кінцівку.

 

Лікування забитих місць зводиться до того, що перший час після травми пацієнту необхідно дотримуватися постільного режиму, використовувати холодні компреси, знеболюючі препарати, при необхідності, а також бандаж для фіксації.

Перелом. Симптоми, особливості, лікування

Перелом, як ви вже здогадалися, є найбільш складною травмою, що вимагає комплексного і тривалого лікування. Реабілітаційний період при переломі залежить від характеру і ступеня тяжкості травми, а також від віку пацієнта. При переломі відбувається не тільки пошкодження кісткової тканини. Під механічним впливом може порушиться тканину зв'язок, сухожиль і інших внутрішніх складових суглоба. Симптомами перелому є:

  1. Різкий нестерпний біль;
  2. Опухлість (іноді суглоб може збільшуватися в об'ємі в кілька разів через внутрішнього крововиливу);
  3. Зміна кольору шкіри в місці пошкодження;
  4. Зміни температури шкіри в місці пошкодження;
  5. Неможливість спертися на хвору кінцівку;
  6. Гематоми, синці.

При прояві подібних симптомів необхідно звернутися до найближчого травматологічного відділення, щоб зробити знімок і вжити відповідних заходів. Щоб зняти зайве навантаження з суглоба і вберегти його від ще більшого пошкодження - необхідно використовувати фіксуючу пов'язку або бандаж, для того щоб повністю иммобилизовать кінцівку.

Бандажі при травмах

 Бандаж - це зручне, практичне виріб, яке відрізняється ефективністю мобілізації. Незалежно від типу пошкодження вам знадобитися зафіксувати пошкоджену ногу, щоб зняти з неї зайве навантаження і вберегти суглоб від перенапруги.

 Бандажі Thuasne і Aurafix виробляються з високотехнологічних матеріалів, які відрізняються легкістю і гіпоалергенність. Продумана система застібок дозволяє встановити кінцівку в нерухомому положенні і, при цьому, не передавлює кровообіг. Якщо ви хочете прискорити процес одужання після травми - вам не обійтися без спеціального медичного бандажа. Купити бандаж при травмі ви можете на сайті нашого інтернет-магазину Ортосалон або в мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Як відрізнити перелом від удару: перша допомога при травмі голеностопа
Як відрізнити перелом від удару: перша допомога при травмі голеностопа
 Травми області щиколоток і гомілковостопного суглоба складають левову частку всіх пошкоджень опорно..
Читати повністю
Болить коліно після футболу: 10 методів вгамувати біль під час гри і тренування
Болить коліно після футболу: 10 методів вгамувати біль під час гри і тренування
Футбол - прекрасний вид спорту, який не тільки приносить задоволення, але і є відмінним методом підт..
Читати повністю
Пронація стопи: що це таке, як визначити, види
Пронація стопи: що це таке, як визначити, види
Пронація - це нормальний і цілком природний стан стоп. Вона необхідна людині для того, щоб здійснюва..
Читати повністю
Наколінники при артрозі: як вибрати і застосовувати
Наколінники при артрозі: як вибрати і застосовувати
Артроз - захворювання, з яким стикається більшість людей похилого віку. Через неправильне харчування..
Читати повністю