Навіщо в пологовий будинок брати панчохи для пологів?| Які компресійні панчохи брати  на пологи?

Кожна майбутня мама з нетерпінням чекає момент, коли її малюк нарешті з'явиться на світ. Під час вагітності організм жінки відчуває підвищені навантаження, усі системи перебудовуються і зазнають ряд змін. У процесі підготовки до пологів можуть загостритися хронічні захворювання. Нерідко в процесі виношування дитини на ногах з'являються розширені вени.

Варикозне розширення вен під час вагітності - поширена патологія, з якою стикається кожна друга жінка. На щастя, якщо купити компресійний трикотаж для пологів, цю проблему можна запобігти. Купити антиемболічні панчохи ви можете тільки в спеціалізованому магазині. Що таке антіемболіческій трикотаж і для чого він необхідно під час пологів? Про це ми і поговоримо далі.

Що таке антиемболічні панчохи?

Антиемболічна білизна - це спеціальний вид трикотажу, який призначений саме для дівчат під час вагітності і під час пологів безпосередньо. Перш ніж купити антиемболічні панчохи - дуже важливо зуміти правильно їх підібрати. Правильно підібране білизна істотно знижує ризик утворення варикозу, а також перешкоджає виникненню ряду післяпологових ускладнень.

«Антиемболічні панчохи - це незамінний атрибут, який повинен бути у кожної жінки в процесі пологів. Панчохи допомагають зберегти венозний тонус і запобігають застою крові, що може спровокувати не тільки варикоз, але і тромбофлебіт. Якщо ви не хочете зіткнутися з варикозним розширенням вен після вагітності - рекомендуємо вам якомога швидше купити антиемболічні панчохи, так як носити їх необхідно з найперших днів вагітності »- Карпенко Віра Олександрівна, лікар-флеболог, спеціаліст вищої категорії

Переваги антиемболічних панчох в першу чергу в тому, що вони сприяють правильному розподілу тиску. Градуйована комперссія планомірно переходить від зони щиколоток до зони стегон. Чим вище до стегна - тим менший коефіцієнт тиску. Це спеціально продумана система, яка синхронно працює з біологічними процесами в нашому організмі, а саме сприяє якнайшвидшому виштовхування крові, покращує тонус судин і стабілізує роботу кровеносно-судинної системи в цілому.

Антиемболічні панчохи для пологів сприяють полегшенню цього природного процесу. Медичний трикотаж перешкоджає застою крові в судинах і покращує кровообіг, підтримуючи тонус м'язів. Все це стимулює м'язову активність і, так чином, процес пологів відбувається кілька полегшено.

Антиемболічні панчохи. Показання

Показання до використання антиемболійної білизни включає наступні патології:

  • Підвищена набряклість нижніх кінцівок (переважно в кінці дня);
  • При наявності больових відчуттів в ногах і будь-якому прояві дискомфорту;
  • При підвищеній втоми;
  • Варикоз;
  • При прояві судинних зірочок;
  • При хронічної венозної недостатності;
  • Тромбоз;
  • При наявності судом в литках;
  • Венозні екземи та дерматити.

Перед тим як купити панчохи для пологів - проконсультуйтеся з вашим лікуючим доктором. Спеціаліст повинен визначити у вас відсутність протипоказань до використання цього виробу.

Які компресійні панчохи брати на пологи?

Якщо ви вже проконсультувалися з лікарем, і точно впевнені в тому, що у вас немає протипоказань до використання медичного трикотажу - перед тим як купити антиемболічні панчохи, необхідно правильно їх вибрати. На які характеристики необхідно обращтіть увагу при виборі антиемболічних панчох? В першу чергу це:

  1. Клас компресії;
  2. Розмір;
  3. Вид медичного трикотажу.

Якщо ви не впевнені в правильному виборі компресійного антіемболіческого трикотажу - не турбуйтеся. Продавці-консультанти мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон завжди з радістю допоможуть вам з вибором антіемболіческого білизни і дадуть відповідь на будь-які ваші запитання.

Клас комресії – як вибрати?

 Що таке клас компресії і як його правильно визначити для себе? Клас компресії медичної білизни є ступінь стиснення, що надається на м'які тканини, вени і судини. Виділяють профілактичний клас, а також 4 основні класи компресійного трикотажу. Ступінь компресії призначається лікарем-флебологом після індивідуальної консультації.

Тож, виділяють 4 класу компресійного трикотажу:

  • I клас: при першому класі компресії тиск складає близько 23 мм рт.ст. Дана ступінь трикотажу рекомендується вагітним жінкам в тому випадку, коли на ногах починають з'являтися судинні зірочки, а також періодично виникає біль і набряклість в нижніх кінцівках;
  • II клас: білизна володіє компресією в 33 мм рт.ст., а це означає, що компресійні панчохи або колготки надають лікувальну дію, і застосовуються для лікування варикозного розширення вен і тромбофлебіту;
  • III клас: досить сильна компресія, яка вимірюється в 45 мм рт.ст. Даний клас компресії лікарі призначають після індивідуального огляду при різних трофічних порушеннях, а також важкої венозної недостатності;
  • IV клас: пікова ступінь компресії, що призначається лікарями при різних порушеннях функціонування лімфи. Значення 4 класу компресії досягає в 50 мм рт.ст. При сильних набряках четвертий клас компресії є незамінні елементом лікувальної терапії.

 Окрему групу медичної білизни становить профілактичний компресійний трикотаж. Все, що менше значення в 23 мм рт.ст. відноситься до профілактичної групі. Призначається така білизна вагітним жінкам, у яких є схильність до варикозу. Профілактичні компресійні панчохи при вагітності допомагають попередити проблеми з венами і судинами на ногах.

Види антиемболійної білизни

Виділяють 3 основних види антиемболійного трикотажу: гольфи, панчохи і бінти. Яка між ними різниця і яку білизну краще вибрати? Насправді не існує якихось строгих правил і критеріїв. Все залежить від ваших індивідуальних переваг. Давайте розберемо основні переваги та недоліки кожного виду білизни:

  1. Компресійні панчохи. Найбільш простий, практичний варіант компресійного трикотажу для майбутніх мам. По-перше, вони елегантно виглядають на ногах, по-друге, не доставляють незручностей під час приміщення туалетної кімнати, а по-третє, не здавлюють живіт. До основного недоліку компресійних панчох, мабуть, можна віднести їх тенденцію до сповзання. Якщо в моделі не передбачена хороша фіксація стегна - панчохи можуть сповзати;
  2. Компресійні гольфи. Якщо у вас часто відбуваються судоми ікр, а варикозне розширення вен розташовується не вище зони колін - тоді компресійні гольфи можуть стати для вас чудовим варіантом. До мінусів гольфів можна віднести лише їх естетичне, в якомусь сенсі, недосконалість, так як носити таку білизну під коротку спідницю або плаття - не найкращий варіант, зате під джинси або штани - в самий раз;
  3. Еластичний бинт. До менш поширеній варіанту компресійного білизни можна віднести еластичний компресійний бинт. Це не самий практичний варіант, однак він також має право на існування.

При виборі антиемболічної білизни звертайте увагу насамперед на власні відчуття. Намагайтеся вибрати такий вид вироби, в якому вам буде максимально комфортно.

Надягаємо антиемболічні панчохи на пологи

 Не обов'язково купувати компресійна білизна на пологи окремо, ви цілком можете надіти той же трикотаж, який носили в період вагітності. Єдиний нюанс - не забудьте випрати їх перед пологами. Щоб забезпечити максимальну стерильність - весь одяг, в тому числі і панчохи, повинні бути чистими. Прання необхідно проводити вручну і не використовувати при цьому агресивні миючі засоби. Краще скористатися звичайним дитячим милом. Одягати білизна необхідно вранці, причому не встаючи з ліжка.

Використання антиемболійної білизни під час пологів допоможе знизити ймовірність утворення варикозного розширення вен, яке так часто утворюється у жінок. Для ефективної профілактики починати носити компресійний трикотаж необхідно ще в період виношування плоду.

Важливо! Антиемболійний трикотаж – це якісна профілактика тромбозу. Одягати компресійні вироби необхідно в положенні «лежачи», причому відразу після пробудження, не встаючи з ліжка. Якщо білизна досить важко натягується - рекомендується скористатися батлером - спеціальним пристосуванням для надягання компресійного трикотажу.

У родовому процесі антиемболічні вироби допомагають запобігти пошкодженню вен внаслідок високого тиску на них. Також носіння панчіх, колготок або гольфів рекомендується протягом двох наступних тижнів після пологів. Згодом можна поступово зменшувати клас компресії. Більш докладні рекомендації по використанню компресійного білизни ви зможете отримати у вашого лікуючого лікаря після індивідуальної консультації.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті