Як вибрати бандаж при вагітності?

Під час вагітності майже кожна жінка відчуває такі неприємні відчуття, як біль в спині, попереку і хребті. Це пов'язано з розвитком і ростом плода. Бандаж полегшує перебіг вагітності, забезпечує підтримку плода в правильному положенні і рівномірно розподіляє навантаження на суглоби. Щоб бандаж для вагітних надав максимально корисний ефект, його необхідно правильно вибрати. Які параметри необхідно дотримуватися?

Кращі виробники бандажів для вагітних - який бренд вибрати?

Асортимент бандажів для вагітних досить різноманітний. Щоб вибрати найбільш зручний варіант, краще купити бандаж у відомій світовій компанії, яка має багаторічний досвід на ринку і виробляють якісні ортопедичні вироби.
Кращі компанії в цьому сегменті:

1. Аурафікс (Aurafix) - Туреччина;
2. Алком (Alcom) - Україна;
3. Трівес - Росія;
4. Торос-груп - Україна;
5. Пані Тереза ​​(Pani Teresa) - Польща;

Створюючи бандажі, ці бренди використовують кращі натуральні матеріали і продукти органічного синтезу. Перед продажем вся продукція проходить перевірку, щоб підтвердити безпеку і ефективність кожної моделі.
Завдяки сучасним виробничим потужностям, висококваліфікованим співробітникам і великому досвіду у виробництві ортопедичних виробів, компанії виробляють надійні, довговічні вироби, підтверджені міжнародними сертифікатами якості.

Бандажі для вагітних і принцип їх дії

Бандаж для вагітних - це ортопедичний продукт, який забезпечує правильне положення дитини і підтримує живіт. Матеріал, що використовується для виробництва, являє собою спеціальну еластичну тканину з хорошою повітропроникністю. Бандаж допомагає рівномірно розподілити навантаження, зменшує біль в спині, а також захищає шкіру стегон і сідниць від розтяжок.

Носіння рекомендується в наступних випадках:

1. Слабкі м'язи черевного преса;
2. Підвищена фізичної активності жінки;
3. Біль у спині;
4. Захворювання хребта;
5. Друга вагітність або очікування більше однієї дитини;
6. Перевищення нормальних показників кількості навколоплідних вод;
7. Показання до кесаревого розтину.

Зазвичай бандаж призначається через 20 тижнів від зачаття і до кінця вагітності. У цей період плід починає розвиватися і з'являється ймовірність появи розтяжок. Бандажі для вагітних розробляються з урахуванням специфіки цього етапу, тому не варто турбуватися про те, що з ростом плода бандаж розтягнеться або, навпаки, буде малий. Фахівці рекомендують носити виріб не більше 10 годин на день, а через кожні 3 години знімати хоча б на 30 хвилин. Обмежень по носінню бандажа практично немає. До основних протипоказань відносять лише місцеві шкірні патології і алергічні реакції.

Види бандажів для вагітних

Існують різні види бандажів для вагітних жінок. Вони відрізняються за типом, структурою і призначенням. Також бандажі розрізняють за ступенем жорсткості їх фіксації. Перед покупкою бандажа рекомендуємо вам проконсультуватися з вашим лікарем.

Бандаж-пояс

Виріб виконаний у вигляді стретч-стрічки, яка запобігає появі розтяжок і відтворити плавність підтримку. Стрічка прикріплена липучкою внизу живота або збоку, її можна розміщувати максимально комфортним чином, не знімаючи при цьому сам бандаж.
Такі вироби досить практичні і не вимагають щоденного догляду. Завдяки бічним роз'ємів можна регулювати посадку, тому, якщо бандаж надмірно стиснутий або розтягнутий, легко відрегулювати розмір. Рекомендується носити після 5 місяців вагітності.

плюси:
• ефективно встановлює матку і не тисне на шлунок;
• запобігає передчасні пологи;
• можна легко регулювати ступінь фіксації;
• підходить для спекотного сезону.

недоліки:
• тривале носіння бандажа послаблює черевну стінку, тому рекомендується періодично виконувати масаж або гімнастику м'язів живота;
• на початку вагітності, коли живіт ще невеликий, виріб може трохи сповзати;
• застібки можуть бути помітні під одягом.

Бандаж-труси

Пристрій являє собою трусики із завищеною талією, з щільно зшитими вставками на животі і в ділянці нирок, які розтягуються і прилипають до талії разом з ростом плода. Застібка в таких моделях багаторівнева - знизу або збоку. Деякі моделі відрізняються особливо вираженими еластичними властивостями. Чим ширше стрічка, тим більше вона розтягується і фіксує поперекову окружність.
Існують моделі у вигляді шортів, їх особливо зручно носити в холодну пору року. У деяких сучасних бандажних трусиків немає швів, вони мають нижню пряжку, що дозволяє не знімати виріб під час відвідування туалету. Пристрій рекомендується носити на нижній білизні або на оголеному тілі, тому що в цьому положенні пов'язка добре фіксує матку і забезпечує ефективну підтримку живота.

плюси:
• такі моделі зменшують біль в попереку і спині;
• прості у використанні;
• якісно фіксують черевну порожнину;
• майже непомітні під одягом.

недоліки:
• якщо жінка має велику кількість зайвої ваги, тканину бандажа може протертися і частково втратити еластичні властивості;
• не підходить для спекотної погоди;
• верхня гумка над животом може викликати невеликий дискомфорт;
• при носінні на голому тілі бандаж частіше необхідно прати і мати при собі запасну модель.

Бандаж-корсет

Конструкція бандажів даного типу включає наявність спеціального бандажної ременя. Корсет для вагітних має більш широкий регульований ремінець, посилений додатковими стрічками, які надійно закріплюють тазові і черевні органи в правильному фізіологічному положенні. Вони також забезпечують ефективну підтримку живота, сприяючи правильному положенню плода.

У деяких моделей є ребра жорсткості, які зменшують дискомфорт в спині; іноді присутній шнурівка на спині - (не дуже практичне введення для вагітної жінки). Бандажі корсетного типу знижують ймовірність виникнення гіпертонії матки, запобігають надмірне розтягнення шкіри і м'язів, перешкоджають появі розтяжок. Вони рекомендуються до застосування у 2 і 3 триместрах вагітності, при захворюваннях хребта і для зменшення болю в спині.

плюси:
• ця модель запобігає розтягнення м'язів і шкіри передньої черевної стінки;
• зменшує навантаження на поперекову ділянку;
• легко надягати і знімати;
• сприяє розташуванню матки на потрібній висоті.

недоліки:
• пов'язка не рекомендується на ранніх термінах вагітності;
• протипоказаний в поперечному положенні зародка.

Комбіновані бандажі

Такі моделі вважаються універсальними, оскільки підходять для носіння в допологової і післяпологовий період вагітності. Вироби являють собою смужку з прогумованого матеріалу, яка розтягується. Рівень натягу і розмір можна регулювати за допомогою бічних застібок-липучок. Під час вагітності вузька частина застібається на гудзики внизу живота, забезпечуючи ефективну підтримку. Комбінований бандаж для вагітних відмінно підходить для жінок з проблемами в спині.

плюси:
• практичний і економічний варіант - його можна носити до і після пологів;
• продукт ефективно запобігає появі розтяжок;
• володіє коригуючих силует ефектом, візуально зменшуючи об'єм стегон і талії;
• зменшує навантаження на внутрішні органи;
• усуває дискомфорт при ходьбі.

недоліки:
• протипоказаний при неправильному положенні плода;
• якщо під час вагітності бандаж носився регулярно, повторне використання після пологів не гарантує стовідсоткового фіксації.

Як правильно вибрати бандаж при вагітності?

Щоб бандаж якісно виконував свої функції, його необхідно правильно підібрати. Яким параметрам необхідно слідувати, щоб купити бандаж для вагітних?

1. Модель

Вагітність і будова тіла кожної жінки строго індивідуальні. Бандаж, який зручний для однієї жінки, може не підійти інший, тому перед покупкою відштовхуйтесь від своїх власних відчуттів. Ознака правильно підібраного вироби - комфортні відчуття.

2. Розмір

Кожна модель має свою власну розмірну сітку. Для запобігання натискання і тертя вироби, виміряйте окружність стегон під животом перед покупкою і виберіть бандаж на основі отриманих параметрів.

3. Матеріали

Краще купувати вироби переважно з натуральних матеріалів. Не лякайтеся наявності в складі додаткових синтетичних елементів, так як вони надають виробу ті самі еластичні властивості, однак відсоток натуральних компонентів повинен перевищувати кількість штучних волокон. Крім того, матеріал повинен бути досить міцним, щоб при першій пранні не деформуватися і не втрачати тягові властивості.

4. Додаткові елементи

У бандажі не повинно бути елементів, які натирають шкіру або тиснуть на живіт: гудзики, блискавки, тверді металеві деталі.
5. Конструкція і дизайн
Головне призначення бандажа - підтримати черевну зону і зняти навантаження з хребта, проте конструкція виробу не повинна викликати неприємних відчуттів.
Що стосується дизайну: виробники пропонують найрізноманітніші моделі в широкій колірній гамі, однак найчастіше зустрічаються бандажі в бежевому, білому і чорному кольорі. Деякі виробники доповнюють свої моделі мереживами і рюшами. Перед покупкою необхідно враховувати ці параметри і їх «видимість» під одягом.

6. Місце покупки

Оптимальним варіантом для покупки бандажа для вагітних стане спеціалізований магазин, де досвідчені консультанти допоможуть вам вибрати і купити якісний бандаж згідно вашим індивідуальним параметрам.

Рекомендації

• Якщо вам необхідний бандаж, який ви будете носити не тільки до, а й після вагітності - краще купити універсальний комбінований бандаж.
• У холодну пору року краще вибрати бандаж-шорти, які закривають живіт і зігрівають ноги майбутньої мами.
• Якщо вам потрібна практична модель, яку можна легко знімати і одягати, краще виберіть бандаж-пояс. Такі вироби ідеально підходять для спекотного сезону, так як вони не закривайте живіт. Крім того, моделі легко регулюються по діаметру, тому майбутні мами можуть легко регулювати розмір.
• Якщо вагітна жінка страждає від сильних болів в спині, відмінним рішенням буде корсетний бандаж, який ефективно зніме навантаження з поперекового відділу і зменшить дискомфорт при ходьбі.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі