Як вибрати потрібний клас компресії в компресійному трикотажі

Компресійний трикотаж - незамінний атрибут гардероба для людей, які страждають від варикозного розширення вен, а також тромбозу, тромбофлебіту або при вагітності. Компресійний трикотаж допомагає ефективно боротися з утворенням венозних застоїв, відмінно запобігає розвитку захворювань нижніх кінцівок. Як правильно вибрати компресійні колготки, панчохи або гольфи і який оптимальний клас компресії вибрати?

 

Які класи компресійного трикотажу існують?

Розрізняють чотири класи компресійного трикотажу:

  • Перший клас. Ступінь компресії - 18-22 мм рт.ст. Застосовується в профілактичних цілях проти захворювань нижніх кінцівок, а також при наявності спадкового чинника. Також показаннями до застосування компресійного білизни першого класу є: зайва вага, тривала робота в одному положенні, підняття важких предметів, венозна недостатність, судинні «зірочки»;
  • Другий клас. Ступінь компресії - 23-32 мм.рт.ст. Використовується при варикозному розширенні вен без трофічних порушень, а також в реабілітаційний період після оперування вен, з метою профілактики тромбозу, емболії і під час вагітності для профілактики венозної недостатності;
  • Третій клас. Ступінь компресії - 34-46 мм.рт.ст. Показання до застосування: варикозне розширення вен з трофічними порушеннями, лімфовенозна недостатність, посттравматичний набряк;
  • Четвертий клас. Ступінь компресії -> 49 мм.рт.ст. Це найбільш щільна білизна, яке призначається виключно лікарем на запущених стадіях хвороби вен, а саме тромбоз глибоких вен і лімфедемі (слоновості нижніх кінцівок).

Клас компресії Створюваний тиск Рекомендація по застосуванню
Клас 1 18-22 мм.рт. ст. На ранніх стадіях захворювань, при збільшенні підшкірних вен, появі судинних зірочок, появи болю в ногах наприкінці дня.
Клас 2 23-32 мм.рт.ст. При варикозі і тромбофлебіті середнього ступеня тяжкості.
Клас 3 34-46 мм.рт.ст. Важка венозна недостатність з порушеннями трофіки.
Клас 4  > 49 мм.рт.ст. Захворювання, пов'язані з порушеннями лімфообігу і утворюються при цьому набряками.

Як вибрати компресійні панчохи? Досвідчені фахівці-флебологи рекомендують використовувати компресійну білизну всім жінкам після тридцяти років без винятку. Це пов'язано з плином вікових змін, в ході яких знижується тонус судин, стінки втрачають свою еластичність і розтягуються, що істотно підвищує ризик утворення венозних застоїв і, як наслідок, тромбів.

До профілактичного класу відносять трикотаж зі ступенем компресії до 21 мм.рт.ст. Його використання може здійснюватися без консультації з лікуючим фахівцем. Для того щоб правильно вибрати компресійну білизну - необхідно врахувати особливості перебігу вашого захворювання. Якщо у вас є варикозне розширення вен - необхідно визначити стадію хвороби, а зробити це може тільки досвідчений лікар-флеболог.

Призначення компресійного трикотажу

Для виготовлення лікарських виробів використовуються спеціальні синтетичні волокна, що володіють підвищеною еластичністю. Як і звичайні колготки, вони зігріють при похолоданні. Але, крім цього, компресійні варіанти мають додаткові можливості.

  • Підтримують м'язи ніг, допомагаючи легше справлятися з фізичними навантаженнями при ходьбі або тривалому знаходженні на ногах.
  • Знижують відчуття втоми, набряклість, хворобливі стани.
  • Рівномірно розподіляють навантаження на м'язи ніг.
  • Забезпечують циркуляцію і швидкість кровообігу, необхідну для гарного самопочуття.

Коли необхідно застосування компресійного трикотажу

1 клас компресії бажано носити постійно тим людям, у яких є початкові прояви варикозу:

  • сильно помітні вени під шкірою на ногах.
  • виражені судинні зірочки.
  • розширені вени довжиною до 5 см.
  • відчувається печіння, розпирання, мерзлякуватість і т.д. в стопах і щиколотках.
  • болі в ногах після статичного навантаження (стоячи або сидячи).
  • набряклість в області стопи або щиколоток в другій половині дня.

Класи компресії компресійного трикотажу, панчіх і колготок, повинні позначатися лікарем. Якщо профілактичний і перший клас можна купити самостійно, то для другого і вище - рекомендується спочатку проконсультуватися з флебологом.

2 клас компресії розроблений для постійного застосування тим, у кого:

  • спостерігаються болі в литках і стопах після статичного навантаження (в положенні стоячи або сидячи),
  • розширені вени довжиною більш 5 см
  • множинні розширені вени
  • варикозні вузли
  • нічні судомні болю в литкових м'язах
  • набряклість в області стопи або щиколоток (як прояв ХВН або після травми)
  • було оперативне втручання на венах ніг (в тому числі склеротерапевтічне)

3 клас компресії застосовується тільки за рецептом лікаря -флеболога. Компресійний трикотаж цього класу, призначається при:

  • посттромботической синдромі
  • набряках і виражених трофічних проявах
  • тромбозі глибоких вен
  • лімфовенозної недостатності,
  • для компресійного лікування після оперативних втручань на венах ніг.

Протипоказання до застосування компресійного трикотажу

  • Облітеруючі захворювання артерій нижніх кінцівок (атеросклероз, ендартеріїт, синдром Рейно);
  • Діабетична ангіопатія і ін. При наявності ішемії тканин II - III ступеня;
  • Дерматити (запалення шкіри) неясного походження.

Як правильно вибрати компресійну білизну?

Крім класу компресії дуже важливо правильно підібрати розмір білизни. Для цього на задній стороні упаковки виробники відображають розмірну таблицю з співвідношенням параметрів росту і ваги. Якщо проводиться вибір панчіх - необхідно заміряти додаткові параметри в області стегна, гомілки, тазостегнового суглоба і талії. Що стосується вибору гольфів - необхідно відштовхуватися від розміру вашого взуття.

Як правильно вибрати компресійні панчохи? Це легко! Потрібно знати необхідний клас компресії, правильно виміряти розмір, подивитися в магазинах Ортосалон трикотаж всіх представлених в Україні виробників.

Ефективне використання компресійного трикотажу можливо тільки в тому випадку, якщо він відповідає високим вимогам якості. В першу чергу мова йде про якість матеріалу. Для виготовлення компресійних панчіх повинні застосовуватися такі матеріали, як натуральна бавовна, лайкра, нейлон, мікрофібра. Інші види волокон для виготовлення якісного компресійного трикотажу, як правило, не застосовуються.

Обов'язково необхідно звертати увагу на маркування компресійних панчіх. На ній повинні бути нанесені всі необхідні дані. У тому числі на маркуванні повинен бути вказаний виробник, матеріали компресійного трикотажу, клас компресії, розмір, вимоги по догляду за білизною.

Розрізняють компресійні панчохи для чоловіків і жінок, хоча принципова різниця між ними відсутня. При виробництві жіночого трикотажу приділяється більше значення дизайну, оскільки передбачається його відкрите носіння.

Необхідно враховувати, що компресійні панчохи являють собою специфічний вид трикотажу. Тому купувати їх рекомендується тільки в спеціалізованих магазинах. Тільки в цьому випадку ви можете бути впевнені в придбанні якісної продукції, яка буде ефективною в застосуванні.

Як надягати компресійні панчохи і колготки?

Надягання компресійного трикотажу значно відрізняється від надягання звичайних капронових колготок, тому для того щоб не пошкодити трикотаж - необхідно використовувати спеціальний батлер або слідувати наступному ряду вказівок, які дозволять вам зберегти цілісність ваших панчіх або колготок:

  • Перед надяганням білизни обов'язково зніміть з рук всі прикраси, які можуть зачепити компресійні волокна;
  • Не тягніть трикотаж і не натягуйте його на себе;
  • Надягання колготок і панчіх необхідно здійснювати в ранковий час, не встаючи з ліжка;
  • Акуратно зберіть виріб починаючи від верхньої частини, закінчуючи носком;
  • Зафіксуйте білизна на стопі, носінні і п'яті;
  • За рахунок невеликого фізичного зусилля розтягніть виріб від щиколотки до коліна;
  • Обов'язково розправте складки на гомілці;
  • Після цього обережно розподіліть трикотаж в зоні стегон.

Що стосується умов зберігання, компресійний білизна необхідно утримувати в добре провітрюваних приміщеннях без доступу до сонячного світла. Температура приміщення повинна бути від 15 до 20 градусів за Цельсієм.

Компресійні панчохи: відгуки

Відгуки покупців Ортосалона про компресійний трикотаж і використовуваному класі компресії.

Завжди купувала панчохи Medi. Ціна на них дорогувата. Але виглядають бездоганно. На цей раз мені в Ортосалоні запропонували спробувати німецький компресійний трикотаж Belsana. Дуже сподобалися панчохи. За якістю нічим не поступаються, але ціна бюджетніша. Якщо потрібно підібрати компресійні панчохи - звертайтеся в магазини Ортосалон. Клас компресії - другий.

Купити компресійні панчохи мені порекомендував лікар. Так як звернулася вчасно і ситуація не запущена - обійшлося 1 класом компресії.

Ношу компресійні гольфи для бігу. Профілактичного класу компресії. Ноги втомлюються набагато менше. Ні набряків і тяжкості після тренування.

Скільки коштують компресійні панчохи, гольфи, колготки: ціни в Україні

Ціна на компресійний трикотаж формується в залежності від якості, виробника, країни виробництва, кольору, класу компресії і навіть розміру. В Україні компресійні гольфи коштують від 300 до 1200 грн. Ціна компресійних панчіх від 700 до 3500 грн. Компресійні колготки коштують від 950 до 4000 грн. Найбільш дорогою ТМ себе зарекомендувала німецька Medi. Нещодавно з'явився чудовий аналог з Німеччини - Belsana. Трохи дешевше коштують антиварикозні вироби з Туреччини - Aurafix. Рекомендуємо відвідати магазини ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон, щоб подивитися всі пропозиції і вибрати підходящий варіант для вас. Далі можна буде замовляти компресійний трикотаж через інтернет-магазин.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Наколінники при артрозі: як вибрати і застосовувати
Наколінники при артрозі: як вибрати і застосовувати
Артроз - захворювання, з яким стикається більшість людей похилого віку. Через неправильне харчування..
Читати повністю
Болять ноги від каблуків: чому і як з цим боротися
Болять ноги від каблуків: чому і як з цим боротися
Біль в ногах від каблуків - симптом, з яким стикаються всі шанувальниці витонченої взуття без винятк..
Читати повністю
Ортопедичний наколінник для спорту - в яких випадках він необхідний
Ортопедичний наколінник для спорту - в яких випадках він необхідний
Спорт є невід'ємною частиною здорового способу життя, тому повинен бути присутнім в повсякденності к..
Читати повністю