Графік роботи на свята: вихідний 05.05.2024. Чекаємо на ваші замовлення!

Чому болить стопа з зовнішньої сторони?

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Болі по зовнішній стороні стопи зустрічаються не так часто, як, наприклад, біль у п'яті або середині підошви. Проте, така патологія може серйозно ускладнювати пересування. Біль по зовнішній стороні стопи також є передвісником більш серйозних хвороб.

Зміст

Особливості болю із зовнішнього боку стопи

Зазвичай пацієнти скаржаться, що стопа починає боліти після або під час ходьби і кілька вщухає в спокої. Відзначається посилене стирання підошви взуття по зовнішньому краю, деформація задника. Важливо вчасно визначити причину болю і вжити всіх заходів для того, щоб вона не стала хронічною.

Зовнішня сторона стопи - основна «лінія» опори при ходьбі і бігу. У цій області знаходиться кілька важливих анатомічних утворень, кожне з яких може хворіти при перевантаженнях.

Причини болю з зовнішнього боку стопи

Серед найбільш типових причин болю по зовнішній стороні підошви виділимо наступні:

  • Втомний перелом основи 5-й плеснової кістки. Так званий маршовий перелом відбувається не одномоментно. Травмуючі фактори накопичуються і поступово послаблюють кістку. Область кісточки починає хворіти тоді, коли на рентгенограмі ще не проявляється перелом. Згодом кістка може ламатися повноцінно. Виникає через дисбаланс стопи і гомілки, істотних перевантажень.
  • Болі, пов'язані з поло-варусной деформації стопи. Порожня стопа - повна протилежність плоскостопості. При цьому стопа супинирует - «обертається» назовні. Зовнішній відділ істотно перевантажується і болить.
  • Підошовний фасциит. Широка п'яткова шпора простягається від п'яти і до підстав пальців. Хворіти фасція може де завгодно: біля п'яти, в центрі, у пальців, по зовнішній або внутрішній стороні підошви.
  • Апофіз шиловидного відростка 5-й плеснової кістки. До кісточці по зовнішній стороні стопи кріпиться потужне сухожилля. При надмірному натягу воно травмує кістку і викликає запалення.

Ефективні засоби для реабілітації

Основні чинники болю в стопі: м'язовий дисбаланс і механічна перевантаження. Корекція обох факторів гарантує максимальний з можливих результат. Найбільш відчутні результати дають наступні рішення:

  • Ортопедичні індивідуальні устілки. Залежно від причини, можна підібрати найбільш підходящі по щільності, формі і нахилу устілкової ортези. Вони розвантажать стопи і відразу зменшать біль.
  • Балансувальні подушки. Заняття на баланс-тренажерах активують м'язи-стабілізатори. Стопа менше «завалюється» назовні, ефект помітний як в положенні стоячи, так і під час руху.
  • Зниження маси тіла і підбір зручного ортопедичного взуття. Кожен зайвий кілограм істотно збільшує навантаження на стопи. Якщо при цьому ще й носити погану взуття, проблема буде розвиватися ще швидше.
  • Якщо біль супроводжується набряком або не проходить після відпочинку, обов'язковий візит до лікаря. У разі виявлення усталостного перелому ногу доведеться зафіксувати в спеціальному ортопедичному чобітку. Такий ортез дає можливість ходити, але паралізує стопу.

Діагностика стоп в Україні

У всіх магазинах «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» є плантоскопи, що дозволяють детально розглянути стопу. У багатьох наших салонах також розміщені комп'ютерні сканери, що дають ще більше інформації. Великий вибір якісних виробів для вирішення проблем стоп дозволяє індивідуально підібрати найбільш дієві варіанти.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Болить стопа між п'ятою і носком: як лікувати, причини болю
Болить стопа між п'ятою і носком: як лікувати, причини болю
Стопа - найміцніший відділ опорно-рухової системи. На неї тисне вага всього тіла, а при ходьбі або б..
Читати повністю
Як носити ортопедичні устілки
Як носити ортопедичні устілки
Про користь ортопедичних устілок складено вже чимало статей, однак є ще один важливий нюанс, який не..
Читати повністю