Як носити ортопедичні устілки

Про користь ортопедичних устілок складено вже чимало статей, однак є ще один важливий нюанс, який необхідно дотримуватися, щоб устілки принесли максимально ефективний результат. Для того щоб ортопедичні устілки «працювали» на 100% - необхідно знати, як правильно їх носити. Припустимо, ви прийшли в магазин ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон, де наші продавці-консультанти допомогли вам вибрати і купити ортопедичні устілки. Ви вставили їх в свою взуття та чекаєте приголомшливого результату, який може так і не прийти, за умови, що ви не будете дотримуватися деяких правил по експлуатації устілок. Яка ж їх суть і що робити, щоб ортопедичні устілки все ж виправдали ваші сподівання? Про це далі.

Особливості структури ортопедичних устілок

На відміну від звичайних устілок, устілки ортопедичного типу включають наявність спеціальних елементів, які виконують функцію підтримки склепінь стопи і коректують анатомічні порушення в нижніх кінцівках. Кожна модель тієї чи іншої устілки має своє пряме функціональне призначення і рекомендується при конкретному виді захворювання. Так, наприклад, існують устілки різного ступеня жорсткості, з різною висотою супінатора, наявністю або відсутністю пелота, а також іншими супутніми пристроями. Структура всіх ортопедичних устілок приблизно однакова, а розрізняй між моделями складають комбінації перерахованих раніше елементів.

В цілому узагальнена структура ортопедичної устілки виглядає наступним чином:

  • Внутрішня частина поздовжнього зводу оснащена спеціальним супінатором з пластмаси або спіненого латексу;
  • Поперечний звід включає наявність метатарзальной подушки;
  • На п'яткової області виконано особливе поглиблення, а зовнішню сторону оснащує амортизуючий компонент з м'якого матеріалу;
  • Перёд устілки, як правило, неробочий, отже, різниця між устілкою і Напівустілки полягає лише в індивідуальних перевагах кожного користувача.

З чого складаються ортопедичні устілки?

Зі структурою ортопедичних устілок ми вже ознайомилися, але з яких матеріалів найчастіше виробляються вкладиші? Стандартним базовим сировиною для виробництва ортопедичного устілки є натуральна шкіра. Це перевірений, міцний матеріал, який відрізняється відмінною якістю і практичністю. Однак сучасні інновації запропонували інноваційний матеріал з високоякісних полімерних з'єднань. Також, згідно з відгуками, багато користувачів цілком задоволені ортопедичними устілками з пробки і інших органічних антиалергенних матеріалів. Шкіра і натуральні природні матеріали забезпечують високу міцність, значно покращують амортизує п'яти при ходьбі, а також відмінно поглинають зайву вологу.

Нерідко на ринку ортопедичної продукції можна зустріти силіконові ортопедичні устілки. Якими особливостями вони володіють? Перш за все, ортопедичні устілки з силікону відмінно пружинять ноги під час руху, що дозволяє м'язам і сухожиллям додатково розслаблятися і уникати навантажень. При використанні устілок на силіконовій основі поліпшується приплив крові, а користувач менше піддається відчуття втоми в ногах.

Додаткові елементи покриття

Крім міцних базових матеріалів виробники намагаються доповнити зовнішнє покриття ортопедичних устілок спеціальними матеріалами для більшого комфорту. До таких відносять різні антибактеріальні засоби і прошарку на основі активованого вугілля, які вбирають неприємний запах і скорочують кількість бактерій. Оскільки ортопедичні устілки є засобом щоденного використання - вони повинні забезпечувати хороший вентиляційний ефект, тому часто у продажу можна зустріти ортопедичні устілки з перфорованої шкіри.

Про експлуатаційних терміни

На те, як довго прослужать вам ортопедичні устілки, впливає величезна кількість чинників. Зазвичай середній експлуатаційний термін устілок становить близько півроку, за умови, що всі правила експлуатації будуть строго дотримані. Які чинники впливають на тривалість використання устілок? Перш за все, це:

  • Наявність зайвої ваги;
  • Особливості ходи;
  • Ступінь інтенсивності фізичних нагрузок4
  • Частота використання.

Основні елементи устілки (пелот, супінатор і т.п.) зазвичай вкрай рідко стають причиною зношування вироби. Набагато більш вразлива в цьому плані річ - зовнішнє покриття, яке має властивість забруднюватися і стиратися. Устілки на каркасі відрізняються більш тривалим терміном використання, вони не деформуються і відмінно справляються зі своїм прямим призначенням. Навіть якщо зовнішнє покриття ваших устілок істёрлость - в цьому немає нічого страшного, можете сміливо носити їх далі, однак не забувайте про їх чищенні і щоденному провітрюванні. У разі, якщо ви почали відчувати в устілках дискомфорт або порушилася структура їх каркаса або коригуючих елементів, в такому випадку ортопедичні устілки не підлягають подальшій експлуатації і їх необхідно поміняти.

Як правильно доглядати за ортопедичними устілками?

Найбільш частим питанням, яке задають покупці щодо догляду за ортопедичними устілками, є припущення: «А чи можна прати устілки?». Відразу ясно і чітко відповімо на питання: «Ні! Прати ортопедичні устілки можна, так як це може пошкодити їх структуру, і ви просто-напросто позбавите їх лікувальних коригувальних властивостей ». Чистити ортопедичні устілки важливо і потрібно, однак стосується це тільки зовнішнього покриття, яке безпосередньо контактує зі шкірою і потовими виділеннями. Якщо ви використовуєте устілки зі спеціальним антибактеріальним покриттям - необхідно протирати поверхню устілок м'якою щіточкою або ганчірочкою. Зовнішні покриття з шкіряних матеріалів покриваються слабким розчином зі спирту. Будь-які інші матеріали протираються мильними розчинами в слабкої концентрації.

Категорично заборонено прати устілки в пральній машині або вручну мити під проточною водою, а також використовувати агресивні миючі засоби. Якщо раптом ви потрапили під дощ - необхідно якомога швидше дістати устілки з взуття і висушити їх в кімнатній температурі, не вдаючись до використання прямих сонячних променів, батареї або електричних сушок.

Що стосується правил щоденного догляду: кожен день провітрюйте устілки і ретельно стежте за їх зовнішнім виглядом. Ви не повинні відчувати дискомфорт при їх використанні.

Кому потрібні устілки?

Ортопедичні устілки необхідні всім, у кого є ноги, оскільки це відмінний профілактичний засіб проти широкого спектра різних захворювань. Не варто недооцінювати їх важливість, оскільки кожен день наша рухова система піддається навантаженням. Не тільки м'язи, сухожилля і суглоби піддаються напрузі. Страждають вени і серцево-судинна система в цілому. Щоб ви завжди відчували себе максимально комфортно і впевнено - необхідна підтримка нижніх кінцівок. Устілки якраз є тією самою опорою, яка дозволить вам відчувати максимальний комфорт протягом цілого дня.

Якщо ви спортсмен, вагітна жінка, пенсіонер або людина із зайвою вагою або плоскостопістю - тоді ортопедичні устілки ваша пряма необхідність. Устілки рівномірно розподіляють навантаження на опорно-рухову систему і запобігають розвитку захворювань нижніх кінцівок, а також гальмують розвиток вже почалися дегенеративно-дистрофічних процесів. Так що не варто нехтувати цим маленьким, але таким важливим атрибутом, адже це пряма турбота не тільки про ваших ногах, але і про ваше здоров'я в цілому

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Як вибрати ортопедичні устілки?
Як вибрати ортопедичні устілки?
Ортопедичні устілки - це те, що вкрай необхідно не тільки професійним спортсменам або людям з патоло..
Читати повністю
Види ортопедичних устілок
Види ортопедичних устілок
Ортопедичні устілки - це не просто допоміжний атрибут для додання зручності повсякденного взуття. На..
Читати повністю
Болять ноги від каблуків: чому і як з цим боротися
Болять ноги від каблуків: чому і як з цим боротися
Біль в ногах від каблуків - симптом, з яким стикаються всі шанувальниці витонченої взуття без винятк..
Читати повністю