Графік роботи на свята: вихідний 05.05.2024. Чекаємо на ваші замовлення!

Чому болить рука при роботі за комп'ютером?

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Офісна робота подарувала людині цілий «букет» хвороб. Серед професійних недуг менеджерів, програмістів і копірайтерів типові такі патології, як: хронічний біль у спині, варикозне розширення вен, застійний простатит. Практично у кожного другого працівника комп'ютерної сфери з'являється також і біль в руках.

Зміст

Чому робота за комп'ютером шкідлива для рук?

Кисті рук, лікті і плечі не були створені для того, щоб цілий день натискати на клавіші. Найбільш природні рухи - многосуставние. Щоб підняти щось з землі потрібно попрацювати ногами, спиною і руками. Тривала робота пальців з «вимкненими» передпліччям і плечем виробляють неправильний стереотип дій.

Як правило, друкуємо ми сидячи (найбільш несприятливе розташування), кисті трохи підняті (перенапружуються Розгиначіпальців і кисті), пальці роблять тисячі рухів (стоншується хрящ і сухожилля). Наприклад, за один день пальці менеджера натискають на клавіші до 25 тисяч разів, а миша дизайнера «проходить» шлях в 1 км! Така підкреслена перевантаження завжди тягне за собою певну патологію.

Основні причини болю в руці за комп'ютером

В області верхньої кінцівки від роботи за комп'ютером може страждати будь-який елемент. Але найбільше навантажується саме кисть і передпліччя. Нижче перерахуємо ті стану, з якими найчастіше стикаються трудівники офісу:

  • Тендиніт або теносіновіт сухожиль пальців. Довгі і численні волокна через вузькі канали йдуть від кінчиків пальців до середини передпліччя. Легке ковзання підтримується виділенням особливої ​​мастила. Занадто інтенсивне використання пошкоджує оболонку сухожилля. Вона набрякає і треться об стінки каналу. Тендиніт проявляється набряком і болем в передпліччя, відчуттям тертя при рухах пальців.
  • Тунельні синдроми зап'ястя. Поширений тунельний синдром серединного нерва. Нерв проходить через канал на долоні - тунель. При запаленні або потовщенні стінок тунелю нерв ущемляється. З'являються стріляли біль, «повзання мурашок», оніміння перших трьох пальців.
  • Артроз дрібних суглобів кисті. Хронічна перевантаження не залишає часу на регенерацію. Хрящ спочатку мало схильний до відновлення, тому його порушення з'являються дуже швидко. Спочатку зап'ясті або пальці просто болять, через деякий час товщають і деформуються.
  • Епікондиліти. М'язи, що приводять у рух кисть і пальці, беруть початок від кісткових виступів ліктя. Тому дуже часто при проблемах кисті болю спостерігаються спочатку саме в ліктьовий зоні.
  • Болі в плечі. Хронічна сутулість зміщує плече вперед від середньої лінії. Це підсилює м'язовий дисбаланс і призводить до утворення тригерних точок, вкорочення м'язів, їх слабкості.

Перша допомога і принципи лікування

Головне дію на самому початку хвороби - усунення її причини. При укусі змії потрібно видалити отруту, при опіку в першу чергу потрібно усунути елемент, що нагріває, а при «офісних болях» - припинити робити те, що викликає біль. Мінімум на 3-4 дні перестаньте сидіти, друкувати, працювати пальцями рук.

При тендиніт, синдромі зап'ястного каналу, загостренні артрозу важливо знерухомити або иммобилизировать кисть. Застосовуйте хороші ортези для зап'ястя, які утримають кисть в найбільш фізіологічному положенні. У розпал запалення допустимо короткочасне охолодження больовий зони, прийом або місцеве нанесення НПЗЗ.

Після перемоги над гострими симптомами, приступайте до корекції робочого простору. За допомогою невеликих подушечок або підставок підберіть найбільш комфортне положення кисті та передпліччя. Для впливу на плече і спину придбайте подушку для попереку. В якості додаткового, але тим не менш ефективного лікування, добре працює кінезіотейпінг, масаж, вправи.

Унікальна перевага наших магазинів - наявність всіх необхідних для рук виробів. Зручні та ефективні ортези, бандажі, масажери, валики, подушки і тейпи при правильному використанні працюють набагато краще безлічі лікарських препаратів. «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» - місце, де Ви точно знайдете працююче рішення!

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Розрив або забій меніска: в чому різниця? Як визначити травму меніска?
Розрив або забій меніска: в чому різниця? Як визначити травму меніска?
Колінний суглоб - найбільш складно влаштований суглоб в тілі людини. При ходьбі і бігу він відчуває ..
Читати повністю
Вранці болить голова після сну: чому і що робити, поради невропатолога
Вранці болить голова після сну: чому і що робити, поради невропатолога
Якщо вас турбує ранковий головний біль - не можна ігнорувати даний симптом, так як він може бути три..
Читати повністю