Як носити бандаж при вагітності?

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Активне зростання плоду в третьому триместрі часто стимулює появу певного дискомфорту у вагітної. Серед найбільш типових проблем передпологового періоду актуальні шкірні «розтяжки» на животі, м'язовий диастаз черевного преса, болі в спині. З одного боку, на появу проблем впливає генетика майбутньої мами, розміри і положення дитини, з іншого - ступінь активності вагітної і її ставлення до свого здоров'я.

Зміст

Навіщо потрібен бандаж при вагітності?

Зменшити біль в попереку, знизити ризик і інтенсивність появи розтяжок, полегшити передпологовий період допомагають спеціальні бандажі для вагітних. Зазвичай вони виглядають як широкий пояс, який акуратно підтримує поперек і низ живота. Медичні пояса при вагітності роблять пересування комфортним, а протягом дивного процесу розвитку дитини приємніше.

Звичайно, пояси потрібні не всім вагітним. Є ситуації, при яких вони навпаки протипоказані. Проте, у великої групи жінок саме бандаж може вирішити безліч проблем. Типовими показаннями для носіння медичних поясів є:

  • Болі в попереку. Тригерні точки, фибромиалгия, остеохондроз, спондильоз та інші патології спини загострюються при підвищенні маси плода. Пояс зменшує перевантаження попереку і рівномірніше розподіляє вагу.
  • Слабкість м'язів передньої черевної стінки. З перебігом вагітності підвищується ризик розбіжності прямих м'язів і утворення грижі живота. Бандаж підтримує зростаючий живіт і знижує ризик пошкодження черевної стінки.
  • Низька еластичність шкіри живота. Вагітність проходить, а розтяжки - немає. Позбутися від них майже неможливо, але зменшити ризик появи допомагають пояса. Вони зменшують тиск матки на живіт і дещо зменшують розтягнення шкіри.

Правила носіння бандажа

Головне правило носіння бандажа: його призначає тільки лікар. Незважаючи на те, що форма, матеріал і дію якісного пояса безпечні для жінки, бандаж в деяких випадках небажаний. Так, наприклад, при неправильному положенні малюка, бандаж обмежить рухливість плода і не дасть йому виправити ситуацію. Якщо доктор призначив пояс, бажано уточнити у нього і режим носіння. Якщо немає індивідуальних особливостей, бандажі такого типу носять не більше трьох годин на день. При такій тривалості носіння виріб буде найбільш ефективним.

Бандаж підтримує живіт в положенні стоячи і сидячи. У лежачому положенні пояс знімається. Якщо вирішили встати, надіньте виріб, поки лежите на спині, і пояс розподілить навантаження більш рівномірно. Ні в якому разі не перетягувати ремені. Цей той випадок, коли краще менше, ніж більше. Ефект від правильно надягнутого бандажа порівняємо з м'якою підтримкою живота долонями.

Як вибрати бандаж для вагітних?

У наших салонах майбутнім мамам пропонуються тільки сертифіковані і перевірені бандажі. Матеріал виробу не викликає алергію, він зручний і комфортний в будь-який час року. Пояси розроблені з урахуванням всіх необхідних ортопедичних і акушерських стандартів. Найбільш актуальним критерієм вибору хорошого пояса є його розмір. Найкраще підбирати пояс прямо в магазині «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон». Професійно навчені консультанти точно визначать необхідний розмір з урахуванням усіх анатомічних особливостей вагітної.

У наших салонах завжди в наявності зручні, легкі, сертифіковані бандажі для живота. Ми готові відповісти на будь-які питання і допомогти з вибором найбільш підходящого товару. Наша перевага - широкий асортимент виробів для майбутніх мам: зручний компресійний білизна, розвантажують супінатори, анатомічні подушки і багато іншого.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Болить зап'ястя після роботи за комп'ютером
Болить зап'ястя після роботи за комп'ютером
Офісні працівники досить часто змушені відвідувати ортопеда для лікування болю. Незважаючи на те, що..
Читати повністю
Алергія. Її види, способи обстеження і лікування
Алергія. Її види, способи обстеження і лікування
Алергія - це проблема, з якою борються багато людей. Така патологія проявляється надмірною реакцією ..
Читати повністю