Алергія. Її види, способи обстеження і лікування

Алергія - це проблема, з якою борються багато людей. Така патологія проявляється надмірною реакцією організму при контакті з аллергенамі. Це не слід недооцінювати. У разі будь-яких симптомів, характерних для алергії, слід звернутися до алерголога.


Алергія - це невластива здоровому організму реакція імунної системи на алергени, які в нормальних умовах, як правило, не привносять в життя людини дискомфорт. Імунна система забезпечує захисні реакції організму і складається в основному з еозинофілів, опасистих клітин, лімфоцитів і антитіл. Алергію називають хворобою цивілізації 21 століття. У високорозвинених країнах вона зустрічається приблизно у 30% населення.

Алергія - звідки вона виникає?

Аллрегія - це набута реакція. Вона настає після контакту з подразником, який його викликає. Клітини імунної системи навчилися розпізнавати алерген, тому кожен наступний контакт з алергеном викликає швидку реакцію. Це відбувається при різкому викиді гістаміну, речовини, що відповідає за симптоми, пов'язані з алергією. Іноді алергія розвивається після декількох разів контакту з алергеном.

Ми визначаємо алергію як патологічну, ненормальну реакцію організму на чужорідні молекули, звані алергенами, яка призводить до створення специфічних антитіл (в основному класу IgE) і виділенню речовин, відповідальних за індукцію запалення. Клінічно алергія у дорослих може проявлятися в будь-якій формі у вигляді аномалій дихальної системи (наприклад, сльозотеча, нежить, задишка, кашель), травної системи (наприклад, діарея, біль в животі, здуття живота, нетравлення шлунка) або змін шкіри (наприклад, почервоніння , свербіж, набряк).

Механізми на фізіологічному і молекулярному рівні відомі, у нас є діагностичні інструменти, і ми краще виліковуємо їх, наприклад, використовуючи антигістамінні препарати або елімінаційної дієту. У нас багато наукових публікацій по алергії у немовлят і дітей. Однак з'ясовується, що алергія у дорослих рідко обговорюється. Крім того, до цих пір не було підтверджено жодного механізму, який в кінцевому підсумку пояснював би, чому це захворювання з'являється у дорослих пацієнтів тільки в зрілому віці. Існує кілька теоретичних, але дуже ймовірних гіпотез, що пояснюють цю проблему.

Якщо ви вирішили полегшити симптоми в переіод алергії будучи вдома, Вам допоможуть іонізатори і очищувачі повітря, які можна замовити за вигідною ціною в інтернет-магазині ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон.

Генетичні і екологічні фактори

Алергія може бути виявлена ​​в будь-якому віці. Невірно вважати, що у людини, яка не хворіла в дитинстві, не буде проблем з неправильною реакцією на алергени в зрілому віці. Перш за все, це генетична зумовленість. Підраховано, що люди, у яких обоє батьків алергічні, обтяжені 60-80% -ним ризиком алергії. У людей, у яких тільки один батько діагностований з алергією, ймовірність виникнення цього захворювання існує на рівні 40-60%, тоді як ризик знижується до 5-15% у людей, у яких взагалі немає позитивного алергічного анамнезу в сім'ї.

Прояв алергічних симптомів викликано створенням цілого каскаду реакцій в нашому організмі. Акутівізіруется шлях, пов'язаний з активацією певного типу клітин імунної системи - лімфоцитів Th2. Алергени, звані в цьому випадку антигенами, розпізнаються специфічними антитілами і поширюються разом з кров'ю по всьому організму. Комплекс антиген-антитіло об'єднує інший тип імунних клітин, які називаються огрядними клітинами, які, в свою чергу, змушують їх дегрануліровать і вивільняти речовини, відповідальні за алергічні запальні процеси: гістамін, лейкотрієни і простагландини. На додаток до генетичних факторів на розвиток алергії впливають фактори навколишнього середовища, і вони є найбільш поширеною причиною аномальних імунних реакцій, що виникають у дорослих. Тут ви можете включити:

  • вплив харчових і переносяться повітрям алергенів;
  • кліматичні чинники;
  • спосіб життя;
  • стрес;
  • забруднення навколишнього середовища;
  • хімічні харчові добавки;
  • фізична перевтома.

Слід пам'ятати, що імунна система людини являє собою динамічну систему, в якій безперервно відбувається вироблення антитіл і ведуться різні процеси для створення набутого імунітету і протигрибковим, проти паразитарну, противірусної та антимікробної захисту. Під час слабкості, надмірного стресу або хронічної втоми імунна система може перестати функціонувати належним чином, і речовини, які раніше не були шкідливими, можуть раптово стати джерелом ниючих захворювань.

Типи алергій

Тип алергії залежить від фактора, який її викликає. Існує 4 види алергії:

Харчова алергія - це тип алергії, найбільш поширений серед дітей. Його симптоми включають в основному проблеми з шлунком і алергічну екзему;
Контактна алергія - виникає, коли алергени потрапляють в організм через шкіру. Його симптоми включають, перш за все, почервоніння, міхури і рани. Найчастіше подібні реакції викликають нікель, хром, барвники, ароматизатори та консерванти, що містяться в косметиці;
Вдихательная алергія - часто поєднується

Аналізи крові

Вони дозволяють визначати антитіла до основних алергенів пилку, плісняви, кліщів і тварин. Виконуються шляхом взяття невеликої кількості крові і її аналізу. Ці тести проводяться в основному у дітей у віці до 3 років і людей, які мають дуже сильні симптоми алергії і повинні мати постійне лікування антигістамінними препаратами. Основними показаннями до тестів є посилення симптомів алергії і шкірних змін.

Уколи

Їх реалізація передбачає висів крапель алергенів на шкіру. Пізніше в цих місцях робляться проколи. Результат готовий через 15-20 хвилин. У разі почервоніння або припухлості в області укусу відомо, що організм реагує на алерген неналежним чином і викликає алергічну реакцію. Набір алергенів містить близько 15 речовин. Також можна написати набір цих речовин самостійно.

Шкірні проби

Вони виконуються з використанням спеціальних латочок, які наклеюються на незмінену шкіру. Аллергати поміщаються в вазелін і застосовуються в спеціальних камерах. Такі плями повинні знаходитися в постійному контакті зі шкірою. Після 48 годин патчі знімаються і шкіра оцінюється, потім патчі налипають на наступний день. У разі, коли на місці клеєного алергену з'явилося почервоніння, це свідчить про позитивний результат.

Провокаційні методи

Це тести, в яких організм піддається впливу певного алергену. Вони здійснюються назальний шляхом. Алерген вводиться випробуваному в область носової западини, після чого фахівцем оцінюється симптоматика, включаючи наявність таких симптомів як нежить і чхання. Також під час такої процедури випробуваному вводять тестовий алерген в кон'юнктивальний мішок одного з очей і оцінюють симптоми скупчення і сльозотечі.

Хвороба чистих рук

Алергію нерідко називають хворобою чистих рук, яка вписується в так звану гігієнічну гіпотезу. Було доведено, що ця проблема, безумовно, є більш серйозною в високорозвинених країнах. В останні десятиліття ми приділяємо більше уваги стерильності в найближчому оточенні. Ми використовуємо сильні миючі засоби та часто зловживаємо косметикою і миючими засобами, які порушують природний захисний бар'єр шкіри.

Серйозною проблемою є також непродумане використання антибіотиків, які, крім патогенних мікроорганізмів, руйнують нашу природну мікробіоту, яка визначає імунітет і правильне функціонування всього організму. Таким чином, ми позбавляємо нас можливості стимулювати нашу імунну систему малими дозами алергенів. Неостановимая імунна система не справляється з захисними функціями і, як наслідок, замість толерантності виникають ненормальні реакції на алергічної основі. Пізніше в імунній пам'яті невелика частина алергенів може викликати сильну алергічну реакцію і навіть анафілактичний шок, який вже є небезпечним для життя станом. Тому поліпшення житлових умов має другий прихований характер, пов'язаний з підвищеним ризиком хвороб цивілізації, включаючи алергію.

Методи лікування алергії

Одним з методів лікування алергії є десенсибілізація. Це включає введення невеликих доз алергенів і поступове збільшення цих доз. Це повинно придушити реакцію організму на цю речовину.

Ліки від алергії також використовуються для лікування. Тим не менш, вони не будуть лікувати сенсибілізацію, але вони полегшують симптоми алергії. Їх застосування має бути регулярним.

До домашніх способам лікування алергії відносять правильне харчування, збалансований і багатий вітамінами і мінералами раціон. Перш за все, виключіть з раціону фаст-фуд, смажену їжу, цукор і алкоголь. Ви повинні їсти багато овочів, багатих вітамінами і мінералами. Крім того, трави можуть допомогти зменшити симптоми алергії. Трав'яні настої дуже ефективні в боротьбі з сінну лихоманку. До травам з лікувальним ефектом відносять ромашку і кропиву.

Бджолиний пилок є ще одним способом боротьби з алергією. У ній міститься багато мінералів, вітамінів і білків. Вона є альтернативою антигістамінних препаратів володіє відмінними антибактеріальними і протизапальними властивостями.

 
Написати коментар
syncПоказати ще коментарі