Графік роботи на свята: вихідний 05.05.2024. Чекаємо на ваші замовлення!

Болить зап'ястя після роботи за комп'ютером

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Офісні працівники досить часто змушені відвідувати ортопеда для лікування болю. Незважаючи на те, що такі пацієнти з обов'язку служби не повинні піднімати тяжкості або витримувати ударні навантаження, патології зап'ястя у них зустрічаються постійно. Сприяють цьому цілий ряд факторів.

Зміст

Чому робота за комп'ютером може викликати біль в зап'ясті?

Основна несприятлива обставина для появи болів в зап'ясті і кисті в офісі - неприродна перевантаження при роботі за клавіатурою. При цьому має значення як саме положення і висота «друкарського верстата», так і тривалість роботи за комп'ютером. Окреме питання - перевантаження великого пальця при введенні тексту зі смартфона.

Найбільш часті причини болю в зап'ясті

Зап'ястя - це багатоструктурний суглоб. Воно утворюється комплексом кісток, зв'язок, м'язів, судин і нервів, і кожен елемент може страждати при неправильному використанні. Серед найбільш типових для офісу захворювань зап'ястя виділимо такі:

  • Тендиніт сухожиль згиначів або розгиначів. Наші пальці наводяться в рух м'язами передпліччя. До пальцях напруження м'язового волокна передається через сухожилля. Ці міцні пучки сполучної тканини на передпліччя і кисті проходять через вузькі канали. При тривалій роботі в неприродному положенні сухожилля запалюються, набрякають і гірше ковзають по своїх каналах. Тендиніт проявляється набряком зап'ястя, болем при русі пальців.
  • Синдром зап'ястного каналу. У такому ж вузькому каналі зап'ястя знаходиться і найважливіший серединний нерв. Якщо через перевантаження кисті йому «стає тісно», з'являються стріляли біль у кисті і пальцях, оніміння. Біль часто віддає в зап'ясті, де і криється причина проблеми.
  • Апофізіти зап'ястя. Кожен кістковий виступ - місце прикріплення будь-якої м'язи. Перевантаження м'язів призводить до травми кістки, за яку цей м'яз «тягне». Біль при цьому точкова і різка, практично відсутня в спокої і посилюється при навантаженні.

Будь-яке запалення, яке триває занадто довго без правильного лікування, з великою ймовірністю переросте в хронічну патологію. Тому так важливо починати терапію вже з першого дня хвороби. Будь-який біль у зап'ясті після або під час роботи - вагомий привід зайнятися своїм здоров'ям.

Лікування болів в зап'ясті

Найбільш ефективний підхід до проблеми - одночасна корекція і симптомів, і причини хвороби. У разі так званих «офісних болів» дуже важливо поліпшити умови своєї праці. Нижче наводимо найбільш ефективні рішення для усунення болю в зап'ясті:

  • Корекція робочого простору. Придбайте ергономічну клавіатуру і мишу, використовуйте спеціальні підставки для підтримки зап'ястя при роботі. Цікаво, що на тонус м'язів руки багато в чому впливає положення спини. Придбайте подушку для попереку для того, щоб Ваша спина, плечі і кисті відчували себе краще.
  • Симптоматичне лікування болю. У гострому періоді до хворобливої ​​ділянки можна прикладати пакет з льодом через тканину. Допомагають голчасті валики і килимки, масаж м'язів передпліччя. Добрі відгуки говорять про ефективність кінезіотейпінга.
  • Іммобілізація зап'ястя. Найважливіший етап лікування - забезпечення спокою для нерва, сухожиль і зв'язок. Сучасні ортези на зап'ястя зручні та ефективні. Вони надійно фіксують зап'ястя, дозволяючи пальцях рухатися. Якщо проблема в сухожиллях пальців, потрібна і їх іммобілізація (термопов'язкою, гіпсом або ортезом).

Своєчасне і правильне використання ортеза, зміна робочого простору і розумна корекція симптомів допомагають швидко позбутися від болю в зап'ясті. У «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» завжди в наявності сучасні ортези для зап'ястя, різні масажери і тейпи. Вироби зручні та ефективні, досвідчені консультанти завжди готові допомогти з вибором найбільш підходящого для Вас рішення.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Не сходить пухлина після розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба
Не сходить пухлина після розтягнення зв'язок гомілковостопного суглоба
Розтягування, або, що правильніше, надрив зв'язок - одна з найчастіших травм гомілковостопного сугло..
Читати повністю
Як відрізнити перелом від удару: перша допомога при травмі голеностопа
Як відрізнити перелом від удару: перша допомога при травмі голеностопа
 Травми області щиколоток і гомілковостопного суглоба складають левову частку всіх пошкоджень опорно..
Читати повністю