Як вибрати пульсоксиметр?

Автор статті: Анастасія Юрченко, медичний копірайтер

Напевно вам знайомі такі медичні терміни, як «еритроцити» і «гемоглобін». В еритроцитах (кров'яних тільцях) розташований гемоглобін. Його основна функція полягає в тому, щоб через кров транспортувати кисень по всьому організму людини. Одна молекула гемоглобіну в стані приєднати до себе чотири молекули кисню. Якщо весь гемоглобін в організмі приєднає до себе по 4 молекули кисню, кров отримає насиченість киснем, рівну 100%.

Зміст

У здорової людини насичення крові киснем, як правило, завжди вище 95%. Це абсолютна норма. Якщо даний показник менше встановленого нормою значення - це говорить про наявність будь-яких патологій у людини. Пульсоксиметр - прилад, який швидко дозволяє встановити процентне співвідношення кисню в крові. Які бувають пульсоксиметри? Як правильно їх вибрати і якими характеристиками володіють? Про все це ми поговоримо далі.

Що таке пульсоксиметр?

Люди, які страждають низьким вмістом кисню в крові - потребують постійного контролю свого стану. Для цього існує спеціальний прилад - пульсоксиметр - маленький пристрій, який фіксується на пальці або зап'ясті і за кілька секунд визначає рівень кисню в крові (виводить інформацію на екран або повідомляє про порушення норми за допомогою звукового сигналу).

У період нестабільної епідеміологічної ситуації на прилад для вимірювання сатурації кисню в крові виник особливий попит, так як при коронавірусі вміст кисню в організмі людини різко падає. При підозрі на коронавірусне інфікування - перше, що необхідно зробити - виміряти даний показник.

 

Різновиди пульсоксиметрів

Щоб правильно підібрати прилад для неінвазивного вимірювання рівня насичення киснем крові - необхідно розібратися в тому, які види пульсоксиметрів існують. У ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон представлений широкий асортимент приладів, а наші продавці проконсультують вас з будь-яких питань, що цікавлять вас, і допоможуть правильно вибрати пульсоксиметр. В цілому, класифікують такі типи приладів:

  1. Цифровий палацовий пульсоксиметр. Найбільш поширений тип приладів, що відрізняється практичністю і ефективністю. Встановлюється на пальці і вже через кілька секунд показує рівень сатурації. Пальцеві пульсоксиметри бувають як для дорослих, так і для дітей. Виділяють навіть окремі моделі для новонароджених;
  2. Стаціонарний прилад. Моделі стаціонарних пульсоксиметрів відрізняються досить великими габаритами, але, при цьому, показують найточніші результати. В основному такі пристрої використовують в спеціалізованих медичних установах під час проведення хірургічних операцій для відстеження рівня кисню в крові у пацієнта. Конструкція пристрою включає наявність великого екрану і окремого датчика, який фіксується на пальці. За допомогою пульта управління здійснюється аналіз показників. Основна перевага стаціонарних пульсоксиметрів полягає в їх мінімальній похибці, проте для домашнього використання такі пристрої не особливо рентабельні;
  3. Пристрій на руку. Виробляється у вигляді спеціальних браслетів, оснащених рядом додаткових функцій (фіксація частоти серцевих скорочень, установка показників артеріального тиску, пульс і т.д.). Такі пристрої мають невеликою похибкою і застосовуються для контролю базових фізичних показників. Фіксуються на зап'ясті як годинник, а спеціальний датчик встановлюється на пальці;
  4. Поясний пульсоксиметр. Це портативний, високоточний прилад, який може використовуватися як в лікарні, так і в домашніх умовах. Фіксується в районі пояса і допускає постійне носіння на тілі з періодичним калібруванням результатів. Актуально використовувати в терапевтичному лікуванні ряду певних захворювань. Призначається лікарем в індивідуальному порядку.

Купити пульсоксиметр ви можете в каталозі нашого інтернет-магазину ortosalon.ua або особисто відвідавши один з магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон в вашому місті. Список магазинів з адресами представлений тут.

Принцип роботи пульсоксиметра

Використання пульсоксиметра передбачає не інвазивне безболісне вимірювання кисню в крові, тому прилад може використовуватися пацієнтами будь-яких вікових категорій. Принцип роботи пульсоксиметра заснований на спектрофотометричному способі оцінювання кількості насиченого гемоглобіну в крові. Кров, добре насичена киснем, і кров, погано насичена киснем, має різний колір. Пульсоксиметр має датчик, в якому знаходяться джерела червоного і інфрачервоного світла. Ступінь поглинання світла гемоглобіном через шкіру пальця залежить від того наскільки гемоглобін насичений киснем.

Фотодетектором реєструються зміни кольору крові, в залежності від цього показника, а процесор, в свою чергу, визначає значення і виводить його на монітор пульсоксиметра.

Якщо пульсоксиметр показує значення 96% - це означає, що 96% гемоглобіну переносять кисень, а 4% - ні. Нормою вважається насичення крові киснем не менше 95%. Якщо прилад покаже значення сатурації 94 і менше відсотків - це привід терміново звернутися до лікаря. Сатурація менше 90% говорить від клінічно загрозливій ситуації, яка повинна бути негайно усунена медичними фахівцями.

Для різних вікових груп існують спеціально встановлені норми сатурації, які повинен калібрувати прилад. Пропонуємо вам ознайомитися з даними показниками більш докладно:

Вік

Нормальна ЧСС (частота серцевих скорочень)

Нормальна сатурація

Новонароджені і діти до трьох місяців

85-200

В будь-якому віці SaO2

повинна бути 95% та выще

3 місяця – 2 роки

100-180

2 – 10 років

60-140

Старше 10 років

50-100

Дорослі

50-100

Який пульсоксиметр краще вибрати?

Стурбовані питанням «Який пульсоксиметр краще?» - тоді рекомендуємо вам проконсультуватися з фахівцями мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон. У нас працює кваліфікований персонал, який допоможе вам у виборі приладу і відповість на всі ваші запитання.

Перше, що необхідно з'ясувати перед покупкою медичного приладу - який тип пульсоксиметра вам необхідний: стаціонарний або портативний. Стаціонарні пульсоксиметри - це досить габаритні (щодо портативних моделей) пристрої, які відрізняються високою точністю, але використовуються, як правило в спеціальних медичних установах. Звичайно, такі прилади можна використовувати і в домашніх умовах, якщо є така необхідність. Крім значень, що визначають рівень кисню в крові, такі пристрої можуть вимірювати пульс, перфузію, ЧСС та інші показники. Їх можна підключати до комп'ютера і складати аналіз даних.

Портативні пульсоксиметри - більш практичний варіант, який ви можете використовувати повсюдно. Показники сатурації виводяться на екран і їх зчитування не вимагає професійних знань. Такі прилади доступні за ціною і підходять будь-якої вікової категорії користувачів. Купити пульсоксиметри ви можете в ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон або на сайті інтернет-магазину ortosalon.ua. У разі виникнення труднощів з вибором або оформленням онлайн-замовлення - ви завжди можете звернутися на гарячу лінію нашого call-центру.

На які функції і характеристики звернути увагу?

Щоб правильно вибрати пульсоксиметр - звертайте увагу на наступні критерії:

  • Розмір приладу, яскравість дисплея;
  • Коефіцієнт допустимої похибки;
  • Спосіб фіксації датчка;
  • Швидкість і режими роботи пристрою;
  • Швидкість проведення вимірювань;
  • Матеріали, з яких виготовлений прилад, їх міцність;
  • Чи є звукові оповіщення (зазвичай вони вказують на розряд акумулятора і на падіння показників сатурації нижче норми);
  • Спосіб зарядки приладу і можливість стаціонарного використання.

Ціна на пульсоксиметри в Україні буде залежати від технічних характеристик пристрою, виробника, а також наявності широкого функціоналу. При виборі приладу рекомендуємо вам звернутися до фахівців ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон. Наші консультанти допоможуть вам підібрати прилад, виходячи з ваших потреб і можливостей.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Як користуватися кварцовою лампою?
Як користуватися кварцовою лампою?
 Кварцова лампа є одним із способів ефективного знезараження повітря в приміщенні, але це не єдина с..
Читати повністю
Як вибрати зволожувач повітря?
Як вибрати зволожувач повітря?
Сонливість, неуважність, стомлюваність, погане загальне самопочуття - причини тривалого перебування ..
Читати повністю
Як вибрати знезаражувачі повітря?
Як вибрати знезаражувачі повітря?
Кожен день в організм людини потрапляє близько 12 кубометрів повітря, яке фільтрується системами орг..
Читати повністю
Як вибрати безконтактний термометр?
Як вибрати безконтактний термометр?
Неприємна симптоматика, пов'язана з простудними або вірусними захворюваннями, раптово може наздогнат..
Читати повністю