Як вибрати зволожувач повітря?

Автор статті: Анастасія Юрченко, медичний копірайтер

Щоб підтримувати своє здоров'я і добре самопочуття - людині необхідний чисте повітря, для цього необхідно збільшити вологість повітря в приміщенні. В середньому людина робить 24 тисячі вдихів за день, а близько 75% часу ми знаходимося в приміщенні, де повітря в кілька разів брудніше вуличного. У холодну пору року, коли у всіх будинках і квартирах працюють радіатори, кондиціонери на обігрів або інші опалювальні прилади - вміст вологи в приміщеннях сильно падає (в середньому до 25-30%). Сприятлива вологість простору, в якому знаходяться люди, повинна становити від 40 до 60%. Якщо у вас є діти - ступінь вологості повітря фахівці рекомендують підвищувати до 70%.

Сонливість, неуважність, стомлюваність, погане загальне самопочуття - причини тривалого перебування в сухому приміщенні. З втратою вологи з'являється головний біль і сухість носоглотки. У сухому повітрі циркулює пил, який часто викликає алергію, а також різні віруси, мікроби і бактерії. Слизові оболонки пересушуються, а їх захисні властивості погіршуються. Доведено, що у вологому повітрі знижується вірусна активність, тому менша ймовірність підхопити ГРВІ та інші небезпечні інфекції.

Зміст

Види зволожувачів

Існують різні види зволожувачів повітря, які володіють як достоїнствами, так і деякими недоліками. Сьогодні ми докладно розберемо кожен з типів прилад і з'ясуємо який оптимальний варіант зволожувача вибрати.

Зволожувачі холодної пари

Робота таких приладів заснована на холодному випаровуванні молекул води. Повітря насичується вологою за допомогою випаровування водних частинок. У зволожувачах холодного типу вода заливається в спеціальний бак, звідки потрапляє в спеціальний піддон. Завдяки наявності фільтрів вода проходить очистку, після чого розсіюється по приміщенню.

Переваги

  • Оптимальна продуктивність;
  • Гарна потужність;
  • Простота експлуатації.

Недоліки

Необхідно, щоб прилади холодного типу працювали тільки на дистильованій воді, інакше фільтр швидко буде забиватися солями.

Зволожувачі гарячої пари

Функціонування даного приладу засновано на процесі випаровування води за допомогою її кип'ятіння. Волога потрапляє в навколишній простір у вигляді пари. За рахунок електричної напруги, вода швидко нагрівається, починає кипіти і перетворюватися в пар. Така конструкція цілком безпечна, так як підключення пристрою до мережі можливо тільки в тому випадку, коли прилад повністю зібраний, і людина не має доступу до оголених електродів.

Переваги

  • Ефективне зволоження;
  • Глибоке очищення повітря за рахунок фільтрів і гарячої води;
  • Простота використання.

Недоліки

Парозволожувач для будинку - хоч і ефективний, але при недостатньому контролі може порушити баланс вологи в приміщенні, тому при використанні такого пристрою користувач повинен мати під рукою гігростат - прилад для вимірювання ступеня вологості повітря в приміщенні. При досягненні оптимальної вологості прилад необхідно відключити, щоб вологість не була перевищена. Деякі моделі таких зволожувачів вже мають вбудований датчик.

Ультразвукові зволожувачі

Ультразвуковий зволожувач повітря - це вдосконалений тип приладів, в яких вмонтовано пластину, яка вібрує під дією ультразвуку. Таким чином рідина розпадається на дрібнодисперсні частинки, утворюючи пар. Такі пари є абсолютно безпечними і не гарячими. Вони корисні не тільки для людини, але і для рослин, а також збереження ваших меблів, які менше електризуються у вологому приміщенні.

Переваги

  • Автоматичний контроль вологості;
  • Оптимальна температура генеруючого пара;
  • Низький рівень шуму.

Недоліки

Подібного роду прилади також вимагають використання тільки очищеної не жорстко води.

Розпилювальні зволожувачі

Спеціальні промислові прилади, принцип дії яких заснований на розпиленні дрібнодисперсних частинок води розміром до восьми мікрометрів. Це потужне обладнання, яке застосовується в вузько спеціалізованих цілях, а вартість таких приладів вимірюється тисячами доларів.

На які характеристики звернути увагу

Для того щоб правильно вибрати паровий зволожувач повітря - необхідно звертати увагу на такі критерії:

  1. Швидкість розпилення і обсяг резервуара;
  2. Площа приміщення, на яку розрахована потужність пристрою;
  3. Ступінь шуму;
  4. Наявність / відсутність вбудованого датчика контролю вологості;
  5. Режими роботи.

Вибираючи парозволожувач, рекомендуємо вам заздалегідь проконсультуватися з фахівцями мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон. У нас працюють професіонали, які допоможуть вибрати зволожувачі повітря за оптимальною вартістю і з наявністю всіх необхідних вам технічних характеристик. Продавці розкажуть вам про особливості роботи того чи іншого пристрою, і проведуть інструкції по його правильній експлуатації.

Показання до використання зволожувача повітря

Лікар може призначити повсякденне використання зволожувача в наступних випадках:

  • Профілактика гостро-респіраторних вірусних інфекція при слабкому імунітеті;
  • Наявність алергічних реакцій на пил;
  • Як додатковий засіб при лікуванні захворювань дихальної системи;
  • Пересихання слизових оболонок носоглотки і очей.

Зволожувачі для квартири здатні швидко відновити нормальний баланс вологості в приміщенні, поліпшивши тим самим ваше самопочуття. Купити зволожувач повітря ви можете в мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон або замовити онлайн на сайті інтернет-магазину ortosalon.ua

Виробники, яким можна довіряти

Сучасний ринок пропонує безліч моделей зволожувачів від самих різних виробників. Спираючись на відгуки наших клієнтів, а також рейтинги фахівців, ми можемо відзначити наступних виробників:

  1. Beurer;
  2. Venta;
  3. Zenet.

Всі перераховані вище компанії німецького походження, а їх продукція відрізняється високою надійністю і незрівнянною якістю. Прилади даних марок набагато довше служать своїм користувачам і вкрай рідко виходять з ладу (тільки в разі неправльного експлуатації приладів).

ТОП 5 кращих зволожувачів

Якщо ви вибрали фірму, але не знаєте який зволожувач повітря вибрати - зверніть увагу на наступний рейтинг топ-5 моделей, які по праву вважаються кращими на ринку:

  1. Очищувач повітря Venta LW 15 - мало галасливий потужний прилад, що відрізняється високою ефективністю очищення і зволоження;
  2. Очищувач повітря Beurer LW 220 - можливо регулювати швидкість розпилення, є функція автоматичного відключення;
  3. Ультразвуковий зволожувач повітря Beurer LB 12 - доступна ціна, хороша продуктивність, оптимальна квадратура зволоження (до 20 кв.м);
  4. Іонний очищувач повітря XJ-3100 A, Zenet - вдосконалена технологія очищення, наявність нічного режиму з низьким рівнем шуму, велика площа зволоження;
  5. Зволожувач Zenet 403-2 - популярна модель з наявністю таймера і підсвічуванням дисплея.

Широкий асортимент зволожувачів представлений на сайті інтернет-магазину ortosalon.ua, а також в мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Як вибрати знезаражувачі повітря?
Як вибрати знезаражувачі повітря?
Кожен день в організм людини потрапляє близько 12 кубометрів повітря, яке фільтрується системами орг..
Читати повністю
Як вибрати безконтактний термометр?
Як вибрати безконтактний термометр?
Неприємна симптоматика, пов'язана з простудними або вірусними захворюваннями, раптово може наздогнат..
Читати повністю
Як вибрати інгалятор для дитини?
Як вибрати інгалятор для дитини?
Інгаляційна терапія на сьогоднішній день є найбільш ефективним методом лікування захворювань дихальн..
Читати повністю
Правила вибору компресійних панчох
Правила вибору компресійних панчох
Компресійний трикотаж - це основний засіб для лікування і профілактики варикозної хвороби, і першоря..
Читати повністю