Як вибрати кисневий концентратор?

Автор статті: Анастасія Юрченко, медичний копірайтер

Організм людини має потребу в достатній насиченні тіла киснем. Від ступеня насиченості наших органів і тканин О2 залежить наше самопочуття і здоров'я в цілому. Напевно ви чули про такий приладі, як медичний кисневий концентратор. Це спеціальне обладнання, яке генерує кисень (якщо його, наприклад, недостатньо в навколишньому просторі) і покращує роботу дихальної та серцево-судинної систем людини. Які особливості роботи кисневих концентраторів? Як правильно їх використовувати? Які види медтехніки існують і де купити концентратор кисню? Про це та багато іншого поговоримо далі.

Зміст

Види кисневих концентраторів

Як правило, кисневий концентратор - прилад для використання в стаціонарних медичних установах, однак його застосування допускається і в домашніх умовах, при наявності такої необхідності. Які ж види концентраторів О2 існують? Перш за все, це:

  1. Портативний кисневий концентратор;
  2. Кисневий концентратор для будинку;
  3. Професійні концентратори для лікарень.

Також дана медтехніка класифікується в залежності від обсягу повітря, що генерується. Існують моделі, які здатні відтворювати від одного до десяти літрів кисню.

Домашні концентратори відрізняються більш компактними габаритами і використовуються при важких хронічних захворюваннях дихальної системи, зазвичай призначаються лікарем в індивідуальному порядку. Професійне обладнання для спеціалізованих медичних установ відрізняється великими габаритами і, відповідно, великою місткістю кисню.

У період гострої епідеміологічної ситуації, пов'язаної з поширенням коронавірусної інфекції, все більша кількість людей набуває дане обладнання, так як воно полегшує стан вже інфікованого пацієнта і допомагає в профілактиці зараження. Купити кисневий концентратор ви можете в будь-якому з магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон в вашому місті. Якщо у вас немає можливості відвідати нашу мережу особисто - пропонуємо вам скористатися сайтом нашого інтернет-магазину, де можна замовити кисневий концентратор недорого з доставкою прямо додому.

Концентратори також бувають портативними або можуть працювати від мережі. У разі мережевих моделей в комплектацію до приладу йде спеціальний мережевий адаптер.

Продуктивність

Мабуть, головним критерієм кисневих концентраторів є рівень їх продуктивності. Як уже згадувалося раніше, концентратори діляться між собою не тільки за типом, але і за обсягом кисню, який вони здатні відтворювати. Таким чином, виділяють наступні концентратори:

  • Однолітрові. Компактні пристрої, які можна використовувати в домашніх умовах;
  • Трилітрові. Проводять до трьох літрів кисню в хвилину. Досить тихі, тому також можуть використовуватися вдома;
  • П'ятилітрові. Напівпрофесійні моделі, застосовуються в спеціальних установах для здійснення кисневої терапії;
  • Десятилітрові. Потужне, професійне обладнання, яке відрізняється значними габаритами. Найчастіше застосовується в стаціонарних умовах.

Широкий асортимент концентраторів, з яким ви можете ознайомитися більш детально - представлений в інетрнет-магазині ortosalon.ua. Ми напряму співпрацюємо з провідними виробниками ринку, тому гарантуємо якість і надійність медичної техніки, яку продаємо.

Принцип роботи пристрою

Кисневий концентратор працює за таким принципом: спершу пристрій відокремлює кисень від повітряного середовища навколишнього простору, потім пропускає його крізь молекулярне сито, вбудоване в конструкцію концентратора. Пройшовши цей шлях на виході з приладу, ми отримуємо особливу суміш газів, з якої близько 95 відсотків становить саме кисень.

Механічна структура пристрою включає наявність спеціального дифузора для вдихання, а головним компонентом медтехніки є безпосередньо генератор, який продукує кисень. Його схема також досить проста, і складається з:

  • 2 циліндри;
  • Цеоліт.

Крім цього, кисневі концентратори мають:

  1. Компресор для нагнітання повітря;
  2. Кілька повітряних фільтрів;
  3. Зволожувач;
  4. Осушувач.

Парна кількість циліндрів необхідна для того, щоб забезпечити почергову роботу техніки: поки перший циліндр фільтрує компоненти азоту, другий - генерує кисень. Таким чином всі зайві газові домішки відокремлюються, і залишається до 95% чистого О2.

Для яких цілей потрібен апарат?

Як уже згадувалося раніше, концентратори кисню застосовуються не тільки для лікування гострих і хронічних недуг дихальної системи, але і для профілактичних цілей. Також їх можна застосовувати для наступних цілей:

  • Зміцнення імунітету і загальне оздоровлення;
  • Для купірування гіпоксії і асфіксії;
  • Стабілізація роботи нервової системи і підвищення робочої продуктивності людини;
  • Здійснення кисневої терапії в домашніх умовах за наявності такої необхідності;
  • У профілактичних цілях проти загострення таких захворювань, як: астма, бронхіт і хвороби серця;
  • Надання екстреної медичної допомоги;
  • Використання для пацієнта в реанімаційних умовах.

Фахівці магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон допоможуть вам правильно підібрати кращий кисневий концентратор. У нас є широкий вибір техніки, а також працює досвідчений персонал, який надасть вам всю необхідну інформацію щодо особливостей роботи тієї чи іншої моделі концентратора.

Як правильно вибрати кисневий концентратор?

Для того щоб правильно вибрати кисневий концентратор - досить звернутися до продавців-консультантів мережі магазинів медтехніки або зателефонувати на гарячу лінію контактного центру ortosalon.ua. Наші грамотні фахівці розкажуть вам все про концентратори і допоможуть вибрати для себе оптимальний варіант, виходячи з таких критеріїв:

  1. Продуктивність (потужність і максимальна кількість відтворення кисню в хвилину);
  2. Термін експлуатаційної служби;
  3. Призначення (для яких цілей плануєте купувати техніку);
  4. В яких умовах буде використовуватися прилад (домашні / стаціонарні);
  5. Ціна.

 Для застосування в домашніх умовах підійде малопродуктивний прилад об'ємом до трьох літрів, в той час як для професійних медичних установ необхідний потужний кисневий концентратор. Також звертайте увагу на виробника і наявність сертифікату якості на техніку, яку купуєте. Із зростанням попиту на подібні пристосування на ринку з'явилося безліч дешевих аналогів, які можуть підвести користувача в роботі. У магазинах ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон в Дніпрі, Харкові, Києві, Одесі, Житомирі та в інших містах України представлена ​​виключно сертифікована продукція від кращих брендів Європи та світу. Ми готові надати вам сертифікований товар, який відповідає всім правилам безпеки та ефективності. Також наші менеджери і продавці-консультанти з радістю допоможуть вам індивідуально підібрати кисневий концентратор, виходячи з ваших можливостей і цілей.

Показання до притосування

Найчастіше бажанням купити кисневий концентратор передує призначення лікаря, однак деякі люди, турбуючись про власне здоров'я, приймають рішення замовити кисневий концентратор самостійно. У яких випадках необхідно використовувати генератор кисню і кому він допоможе? Перш за все - це:

  • Люди з хронічними захворюваннями дихальної та серцевої систем;
  • Пацієнти зі слабким імунітетом;
  • Пацієнти, які страждають періодичними нападами задухи;
  • Заражені covid-19;
  • Люди з гострими захворюваннями легень і т.д.

Найкраще перед покупкою такої серйозної техніки проконсультуватися з вашим лікарем. Спеціаліст перевірить ваше поточний стан здоров'я і підкаже, який концентратор кисню краще купити.

Які кисневі концентратори краще для дому?

У домашніх умовах практичніше за все використовувати малогабаритні моделі концентраторів. У каталозі інтернет-магазину ortosalon.ua, а також в мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон ви можете знайти такі моделі, які ідеально підходять для використання в домашніх умовах:

  • Біомед JAY-3AW - відтворює до трьох л кисню;
  • Медіка JAY-3 - також генерує до 3 л О2 в хвилину;
  • Біомед JAY-1 з акумулятором - компактний пристрій, відмінно підходить для експлуатації в квартирі;
  • Біомед JAY-5AW - більш потужний прилад, який відтворює до п'яти літрів кисню в хвилину, проте цілком може застосовуватися будинку.

Детальна інформація по кожній моделі з докладним описом технічних характеристик представлена безпосередньо на сайті нашої інтернет-платформи ortosalon.ua. Якщо вас зацікавила одна з перерахованих вище моделей або ви хочете уточнити інформацію по будь-якій іншій моделі з каталогу - звертайтеся на гарячу лінію ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон або в будь-який з наших магазинів особисто.

ТОП 5 кисневих концентраторів для медустанови

Якщо мова йде про покупку кисневого концентратора для професійного використання - необхідно звернути увагу на більш продуктивні моделі. Наприклад, в асортименті нашого магазину медтехніки ви можете купити:

  1. Біомед JAY-10 - потужний пристрій, виробляє до десяти літрів О2 в хвилину, має подвійний потік;
  2. Біомед JAY-15 - професійне обладнання на 15 літрів від провідної української компанії;
  3. Біомед JAY-20 - використовується в спеціальних установах медичного призначення, має підвищену продуктивність;

Також в стаціонарних умовах підійдуть концентратори середньої потужності, від трьох і до п'яти літрів відтворення кисню в хвилину, наприклад:

  • OLV-5А від британської фірми Heaco на 5 літрів;
  • Біомед ZY-801 - якісна модель українського виробника, також на 5 л.

Широкий асортимент професійного медичного обладнання за доступними цінами тільки в мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон!

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Як вибрати зволожувач повітря?
Як вибрати зволожувач повітря?
Сонливість, неуважність, стомлюваність, погане загальне самопочуття - причини тривалого перебування ..
Читати повністю
Як вибрати знезаражувачі повітря?
Як вибрати знезаражувачі повітря?
Кожен день в організм людини потрапляє близько 12 кубометрів повітря, яке фільтрується системами орг..
Читати повністю
Як вибрати безконтактний термометр?
Як вибрати безконтактний термометр?
Неприємна симптоматика, пов'язана з простудними або вірусними захворюваннями, раптово може наздогнат..
Читати повністю
Як вибрати інгалятор для дитини?
Як вибрати інгалятор для дитини?
Інгаляційна терапія на сьогоднішній день є найбільш ефективним методом лікування захворювань дихальн..
Читати повністю