Як вибрати інгалятор для дитини?

Автор статті: Анастасія Юрченко - медичний копірайтер

Інгаляційна терапія на сьогоднішній день є найбільш ефективним методом лікування захворювань дихальної системи. Вона може бути застосована як до дорослих, так і до дітей. Інгаляції проводяться за допомогою двох приладів: інгаляторf або небулайзерf. Обидва цих пристрої працюють за схожим принципом, але між ними, все ж, є вагома різниця, про яку ми поговоримо трохи пізніше. Для чого потрібен дитячий інгалятор і як правильно його використовувати?

Змфст

Так що ж собою являє інгалятор? Інгалятор - це медичний прилад, який служить для транспортування лікарського препарату в дихальні шляхи людини. Використовується як для лікування застуди, так і при терапії проти серйозних захворювань, таких як астма, бронхіт, фіброз і т.д. Існує три основних типи інгаляційних приладів:

  1. Компресорний. Під тиском повітряного потоку ліки набувають дрібнодисперсної кондиції, яка, за допомогою спеціальної трубки, потрапляє в трахею, бронхи і легені;
  2. Ультразвуковий. Розподіл часток препарату відбувається під впливом коливань ультразвукових хвиль, такі інгалятори менш гучні, але більш дорогі в ціні;
  3. Мембранний. Компактний тип пристрою. Актуальний для астматиків і людей з хронічними хворобами дихальної системи.

Важливо! Пам'ятайте, що в інгаляторах можна використовувати тільки ті лікарські препарати, які допускаються виробником (зазвичай вказуються в інструкції до приладу). У деяких типах інгаляторів, наприклад, категорично не можна застосовувати гормональні, антигістамінні або стероїдні речовини. Перед проведенням інгаляції обов'язково ознайомтеся з правилами експлуатації приладу, інакше ви ризикуєте вивести його з ладу, і інгалятор доведеться ремонтувати.

Небулайзер - аналогічний пристрій, що генерує аерозоль і застосовується для швидкого транспортування ліків в легені. Небулайзери вважаються більш ефективними і вдосконаленими моделями інгаляторів, оскільки транспортування препарату здійснюється швидше, а дози для розпилення потрібно менше. Вони відтворюють більш дрібну дисперсію речовин, ніж звичайні інгалятори, відповідно, небулайзер інгалятор для дітей рекомендується використовувати при лікуванні астми, муковісцидозу, запаленні легенів або ГРВІ. Для лікування дітей медичні співробітники все частіше рекомендують саме небулайзери.

Важливо! Розмір частинок, які відтворює пристрій, безпосередньо впливає на те, де саме осяде лікарський препарат. Чим менше частки аерозолю - тим глибше проникає речовина.

Детальніше про користь інгаляцій для дітей

Дитяча імунна система завжди більш вразлива, ніж доросла, так як знаходиться на етапі формування. З цієї причини діти часто хворіють на простудні захворювання та хворобами дихальних шляхів. Інгаляції - популярна процедура, яку терапевти призначають для лікування кашлю, запалень та інших патологічних процесів. Основна користь інгаляцій для дітей полягає в наступному:

  • Швидке і ефективне лікування гострих і хронічних захворювань дитячої дихальної системи;
  • Лікування і профілактика кашлю і нежиті;
  • Зміцнення загального імунітету;
  • Інгаляції з допомогою небулайзера практичні в лікуванні новонароджених і грудних дітей;
  • Проводити процедуру можна в домашніх умовах.

Дуже важливим є правильний підбір ліків. Препарат для лікування дитини за допомогою небулайзера або інгалятора призначає виключно лікар. Самостійно підбирати препарати категорично забороняється.

У чому відмінність від моделей для дорослих?

Часто змусити дитину дихати інгаляційним паром буває непросто. Діти нерідко вередують, плачуть і відмовляються від подібних процедур. Щоб привернути увагу дитини, деякі виробники виробляють дитячі моделі небулайзерів (інгаляторів) у вигляді різних тварин або мультиплікаційних героїв на відміну від моделей для дорослих, які більш суворі та без зайвих елементів на корпусі. По виду такий прилад нагадує іграшку, і у дитини прокидається інтерес до цієї «штуковини». Таким чином, батькам набагато легше привернути увагу малюка і виконати процедуру інгаляції. Також дитячі моделі інгаляторів:

  • Мають в своїй комплектації спеціальну маску зменшеного дитячого розміру;
  • Після п'ятирічного віку комплект інгалятора для дитини включає наявність мундштука;
  • Швидкість потоку повітря повинна бути не менше 4 л/хв.

Тільки правильна експлуатація приладу поряд з правильно підібраним комплексом препаратів дає гарантований результат лікування. Призначати препарати для проведення інгаляційного курсу терапії може тільки лікар. Обов'язково проконсультуйтеся з дитячим терапевтом перед покупкою тих чи інших препаратів.

Інгалятор або небулайзер?

Перше, що необхідно усвідомлювати - це те, що інгалятор необхідний не просто для проведення інгаляцій, а для лікування того чи іншого захворювання. Саме тому здійснюючи вибір між двома цими приладами необхідно відштовхуватися від показань. Чим менше розмір генерованого пристроєм аерозолю, тим глибше проникає і осідає лікарська речовина. Це означає, що небулайзери, як правило, застосовуються для лікування нижніх дихальних шляхів, а інгалятори - для терапії верхніх. Купити інгалятор для дитини ви можете в одному з магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон. Наші консультанти допоможуть вам у виборі пристрою і підберуть для вас найбільш оптимальний варіант.

Вибираючи між інгалятором і небулайзером, враховуйте наступні чинники:

  • Вік дитини;
  • Характер захворювання і особливості його лікування;
  • Тип препаратів, які необхідні для лікування конкретного захворювання;
  • Габарити;
  • Ступінь шуму;
  • Зовнішній вигляд;
  • Особливості комплектації.

У комплект до інгаляторного пристосування обов'язково повинні входити дитячі маски і мундштук. Якщо їх немає в комплекті, ці елементи можна докупити окремо. Буває, що для лікування конкретного захворювання використовуються в основному антибіотики або гормональні препарати, а в деяких типах інгаляторів (небулайзерів) їх лікувальні властивості руйнуються (наприклад, під впливом ультразвукових коливань), а тому цей фактор необхідно враховувати перед покупкою того або іншого пристрою. Компактність приладу, вік дитини, ступінь видаваного шуму - також дуже важливі нюанси, які слід брати до уваги.

Показання і протипоказання до використання

Будь-які товари медичного призначення мають як показання, так і протипоказання. До основних показань для проведення інгаляцій за допомогою інгалятора (небулайзера) відносять:

  • Вологий і сухий кашель;
  • Нежить (як хронічний, так і загострений);
  • Тонзиліт;
  • Бронхіт;
  • Фарингіт;
  • Гостро-респіраторні вірусні захворювання;
  • Пневмонія і т.п.

Забороняється використовувати прилад при наступних станах:

  1. Підвищена температура тіла (37 і вище);
  2. Проблеми з серцево-судинною системою;
  3. Асфіксія, проблеми з диханням;
  4. Гіпертонія;
  5. Часті кровотечі з носа.

Перед застосуванням інгаляторного приладу обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем!

Який інгалятор купити дитині?

Вибираючи інгалятор для малюків, враховуйте технічні характеристики приладу. Більш ретельну консультацію по технічним параметрам дитячих небулайзерів ви можете отримати в мережі магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон. У нас працюють кваліфіковані консультанти, які допоможуть вибрати інгалятор для дитини, проведуть інструктаж по його правильній експлуатації і дадуть відповідь на будь-які ваші запитання.

Сучасний ринок медичних пристосувань представляє широкий асортимент моделей від різних виробників. Якщо ви роздумуєте на тему: «який інгалятор купити дитині?» Ми рекомендуємо вас звернути увагу на пристрої від швейцарських компаній VEGA або Microlife. Прилади цих виробників користуються особливим попитом і мають позитивний ряд відгуків.

Більш детально ознайомитися з асортиментом дитячих інгаляторних пристосувань ви можете в каталозі на сайті ortosalon.ua Тільки якісна медтехніка від провідних виробників!

 
Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Болить стопа між п'ятою і носком: як лікувати, причини болю
Болить стопа між п'ятою і носком: як лікувати, причини болю
Стопа - найміцніший відділ опорно-рухової системи. На неї тисне вага всього тіла, а при ходьбі або б..
Читати повністю
Бактерицидний опромінювач при коронавірусі: чи допоможе захиститися?
Бактерицидний опромінювач при коронавірусі: чи допоможе захиститися?
Новий коронавірус тримає в страху мільйони людей по всьому світу. Він носить респіраторний характер ..
Читати повністю
Бандаж на ногу замість гіпсу - чим він кращий гіпсу і як його носити?
Бандаж на ногу замість гіпсу - чим він кращий гіпсу і як його носити?
Фіксація (або іммобілізація) ноги зазвичай проводиться за допомогою гіпсових пов'язок і пластикових ..
Читати повністю
Хвороба Шляттера-Осгуда: як підібрати наколінник при хворобі Шляттера і як його використовувати?
Хвороба Шляттера-Осгуда: як підібрати наколінник при хворобі Шляттера і як його використовувати?
 Однією з частих причин болю в колінних суглобах у дітей є хвороба Шляттера. Патологія, також звана ..
Читати повністю