Що станеться після операції на ліктьовому суглобі? | Реабілітація після операції на лікті.

 Пошкодження ліктьового суглоба за статистикою становлять до 20% всіх травм верхньої кінцівки. У дітей і літніх людей частота переломів кісток ліктя значно вище. Через високої складності і вразливості ліктьового суглоба будь-яке його пошкодження розцінюється як важка травма. Найчастіше вирішити проблему вдається тільки за допомогою операції. Успіх втручання залежить як від безпосередніх маніпуляцій хірурга, так і від грамотної реабілітації. Незважаючи на всі досягнення сучасної науки результат багатьох операцій на ліктьовому суглобі залишається незадовільним, і пов'язано це буває саме з тими аспектами, про які варто згадати далі.

Зміст

Особливості будови ліктьового суглоба

 Ліктьовий суглоб є одним з найскладніших зчленувань нашого тіла. Він утворений трьома кістками: променевої, ліктьової і плечовий, які рухаються в двох площинах. Порожнина суглоба надзвичайно мала, а суглобові поверхні з'єднаних в суглобі кісток відрізняються невеликими розмірами і крихкістю. Найменше зміщення поверхонь суглоба, зміна його обсягу або структури миттєво призводить до блоку і обмеження функції.

 Особливістю ліктьового суглоба є його схильність до заповнення хрящовими або кістковими утвореннями у відповідь на навіть незначну травму. Крім того, в безпосередній близькості з суглобової сумкою проходять великі судини і нерви. Складність і крихкість ліктьового суглоба обумовлюють високу частоту ускладнень після травм і операцій, висувають високі вимоги до якості лікування та реабілітації.

Показання до операцій на ліктьовому суглобі

Будь-яка операція - це умисна травма на благо пацієнта. Вона несе в собі безліч ризиків і підводних каменів, тому призначається тільки за суворими показаннями. Найчастіше в відділеннях травматології та ортопедії оперуються пацієнти з такими змінами ліктьового суглоба як:

  • перелом ліктьового відростка,
  • переломи виростків, Надмищелкові переломи плечової кістки,
  • перелом блоку та головочкі плечової кістки,
  • перелом головки променевої кістки,
  • вивих кісток передпліччя,
  • травматичні відриви надвиростків плечовий і вінцевого відростка ліктьової,
  • розриви зв'язок і сухожиль,
  • хондроматоз, остеоартроз, кальциноз ліктьового суглоба,
  • ревматоїдний або гнійний артрити та інше.

 Переважна більшість претендентів на операцію складають саме пацієнти з переломами. Падіння на лікоть під час ожеледиці, ДТП або падіння з висоти руйнує ніжні тканини складного суглоба і не залишає іншого вибору, як оперативно збирати зміщені відламки кісток. Залежно від обсягів пошкоджень і операції після втручання на той чи інший термін призначається фіксація руки. Як правило, кінцівку фіксується гіпсовою пов'язкою або підвішується на косинку.

Найбільш часті післяопераційні ускладнення

 Навіть після блискуче проведеної операції на ліктьовому суглобі, у багатьох випадках спостерігається розвиток тяжкої контрактура - різке обмеження амплітуди рухів в лікті. У відповідь на травму, операційний розріз і установку імплантів в суглобі активується утворення спайок і відкладення кальцію. Ускладнюється процес такої блокади рухів призначенням важких гіпсових пов'язок. Накладений навіть на 2-3 тижні гіпс «заморожує» суглоб в одному положенні.

 Розробити руху після зняття пов'язки вдається далеко не всім. Не менш жорстокою визнана і зворотна ситуація - вторинне зміщення відламків після операції. Недостатня фіксація на косинці при певних обставинах може призводити до «розбовтування» гвинтів і пластин для остеосинтезу. Згодом такий процес також ускладнюється вираженою контрактурою.

Сучасні рішення для лікування і профілактики

 Основою правильної післяопераційної реабілітації є розумний баланс фіксації і рухливості. Помірна рухливість ліктьового суглоба після операції надійно оберігає від розвитку контрактури, а достатня фіксація допомагає зростатися кістках, м'язам і зв'язкам. На допомогу травматологів в ранній період реабілітації приходять сучасні ортези з регульованою амплітудою руху. У таких шинах для ліктьового суглоба передбачений механізм регулювання ступеня фіксації від створення повного спокою до максимальної рухливості. Такі пристрої легше і красивіше гіпсу, вони дозволяють дихати шкірі і робити перев'язки. Крім того, тільки за допомогою регульованого ортеза можна поліпшити рухливість вже «заблокованого» ліктя.

 День за днем ​​збільшуючи кут згинання або розгинання можна наполегливо, комфортно і безболісно збільшити амплітуду і якість рухів в ліктьовому суглобі. Після одужання можуть стати в нагоді м'які або напівтверді фіксатори ліктя для більш активного і раннього повернення до активного життя. Грамотні консультанти «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» допоможуть вибрати розмір, форму і тип ортеза, найкраще підходять кожному клієнту.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Деформація переднього відділу стопи або як жити з "кісточкою на нозі"?
Деформація переднього відділу стопи або як жити з "кісточкою на нозі"?
«Кісточка» на нозі і нерозривно пов'язане з нею відхилення великого пальця стопи зустрічається майже..
Читати повністю
Як відрізнити перелом від удару: перша допомога при травмі голеностопа
Як відрізнити перелом від удару: перша допомога при травмі голеностопа
 Травми області щиколоток і гомілковостопного суглоба складають левову частку всіх пошкоджень опорно..
Читати повністю
Чому болить лікоть, коли сиджу за комп'ютером | Болі в руках при роботі за комп'ютером
Чому болить лікоть, коли сиджу за комп'ютером | Болі в руках при роботі за комп'ютером
Біль в лікті під час роботи за комп'ютером - досить частий синдром, що виникає не тільки у офісних с..
Читати повністю
Як носити ортопедичні устілки
Як носити ортопедичні устілки
Про користь ортопедичних устілок складено вже чимало статей, однак є ще один важливий нюанс, який не..
Читати повністю