Як вибрати головотримач для профілактики кіфозу? | Шина Шанца при кіфозі
Автор статті: Анастасія Юрченко - медичний копірайтер
Вивірене: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог
Головотримач є особливим видом ортопедичних виробів, який застосовується для стабілізації шиї і грудного відділу хребта. Це відмінний засіб в боротьбі з кіфозом (викривленням хребта). Шийні бандажі можна підібрати як для дорослої людини, так і для дитини. Перед тим як купити головодержатель - настійно рекомендуємо вам проконсультуватися з лікарем, так як неправильно підібраний бандаж і його неправильне використання може нашкодити вашому здоров'ю.
Зміст
- Різновиди бандажів для шиї
- Показання до використання головотримачів
- Головотримачі для дітей і немовлят
- Застосування головотримачу
- Шини і бандажі для шиї - склад
- Як вибрати шийний бандаж?
- Де купити головотримач?
Різновиди бандажів для шиї
Виділяють кілька видів бандажів для шиї, з яких можна відзначити:
- Шина Шанца. Такий бандаж відрізняється м'якістю і слабо обмежує рухливість шийного відділу хребта. Він надає легкий компресійний ефект і допомагає розвантажити м'язи шиї;
- Бандажі середньої жорсткості. Достатня компресія, яку надають подібні бандажі, може бути застосована у випадках травм хребців шиї, різних деформаціях вродженого характеру або остеохондрозі і подібних йому захворюваннях. При фіксації за допомогою середнього по жорсткості бандажа шия частково позбавляється рухливості, при цьому дихання пацієнта не утруднене;
- Жорсткі бандажі. Відчутна компресія, яку створюють жорсткі головотримачі, необхідна при важких травмах шийного відділу, а також в реабілітаційний період після травм і операцій. Жорсткий бандаж повністю фіксує шию і виключає будь-яку рухову активність даного відділу хребта;
- Комір Шанца (надувний). Даний тип шийного бандажа надає невисокий компресійний ефект і застосовується при легких травмах шийного відділу хребта. Іноді такі ортопедичні вироби призначають для досягнення м'язового розслаблення при тривалих перельотах і переїздах, а також при високоінтенсивних спортивних навантаженнях. За рахунок надувної конструкції, це практично використовується в побуті, його можна брати в поїздки і подорожі. Ступінь тиску користувач може встановити самостійно;
- Шийні бандажі для дітей. Існують спеціальні шийні бандажі для дітей, починаючи з грудного віку. Такі головотримачі надають різну ступінь тиску і варіюються від м'яких до жорстких. Необхідна ступінь компресії призначається лікарем в індивідуальному порядку. Основними критеріями для вибору дитячих головодержателей є: відсутність тертя, оптимальний температурний режим (в банжі дитині не повинно бути жарко), виключення освіти попрілостей.
Показання до використання головотримачів
Носіння шийного бандажа, будь то дорослий пацієнт або дитина, призначає тільки лікар. Самостійне використання неправильно підібраного ортопедичного вироби може погіршити стан вашого здоров'я, тому перш ніж купити головодержатель, ми настійно рекомендуємо вам проконсультуватися з лікарем.
В основному шийні бандажі призначають при наступних патологіях:
- Нестабільність шиї. Даний феномен може бути наслідком зняття гіпсової пов'язки або ускладненням остеохондрозу. Нестабільність шийних хребців також провокує кардіогенний синдром або так звана шийна стенокардія. В даному випадку вкрай необхідно купити головодержатель, так як він буде надійно фіксувати шийний відділ і перешкоджати зміщення хребців. Регулярне використання фіксуючого шийного бандажа тонізує м'язи шиї, зміцнює зв'язковий апарат і, тим самим, позбавляє пацієнта від болю і будь-якого дискомфорту;
- Травми і різні захворювання. Механічні пошкодження шиї і захворювання шийного відділу вимагають надійної фіксації, надати яку може спеціальний головодержатель. Крім стабілізації, хребці отримують необхідну розвантаження, що дозволяє їм швидко відновитися;
- Кіфоз. При викривленні грудного відділу хребта важливо забезпечувати постійну підтримку хребетного стовпа. Правильне положення голови і шиї досягається за рахунок регулярного носіння головодержателя. Шийний бандаж коригує положення шиї, нормалізує кровообіг і повертає м'язам нормальний тонус. Шина Шанца при кіфозі є відмінним профілактичним і коригуючих ортопедичним засобом. Однак перед тим як купити шину Шанца при лікуванні кифоза - рекомендується проконсультуватися з ортопедом;
- У профілактичних цілях. Якщо ви верстатник, бухгалтер, стоматолог, вчитель, швачка, офісний працівник або музикант, а ваша робота так чи інакше пов'язана з тривалим перебуванням в одному положенні або монотонним виконанням обмежених рухів - вам обов'язково необхідно придбати головодержатель з метою профілактики. Якщо після робочого дня вас турбує головний біль, час від часу ви відчуваєте запаморочення, порушилося якість сну - це може бути ознакою остеохондрозу шийного відділу хребта. Лікування цього захворювання досить тривалий, воно вимагає терпіння і зусиль, тому найкращим рішенням у даній ситуації стане своєчасна профілактика. Також це стосується не тільки дорослих людей, але і дітей шкільного віку, які змушені тривалий час сидіти за шкільною партою.
В цілому користь головодержателей і шийних бандажів незаперечна. Такі ортопедичні вироби розвантажують шию, надають компресійний, стабілізуючий і зігріваючий ефекти. Внаслідок регулярного використання таких пристосувань м'язи отримують належне розслаблення і позбавляються від надлишків молочної кислоти, відновлюються судинні просвіти, усувається біль і дискомфорт.
Головотримачі для дітей і немовлят
Нерідко фіксатори шиї призначаються дітям і немовлятам грудного віку. У разі наявності у дитини родової травми або кривошиї головодержатель підтримує шийний відділ хребта і функціонально замінює ще не сформувався м'язовий корсет. Таким чином всі анатомічні структури малюка отримують необхідну підтримку і розвантаження. Це в свою чергу налагоджує кровообіг і коригує неправильне положення хребців. Бажано використовувати шийний бандаж в комплексі зі спеціальним масажем і фізіотерапевтичними процедурами.
Також головотримачі застосовуються у випадках лікування шкіри шийної зони. Це може знадобитися внаслідок отримання опіків, при лікуванні епітеліальних порушень і наявності рубцевої контрактури. Підсумувавши показання, при яких застосовуються головожержателі, можна виділити наступну групу захворювань:
- Нестабільність шийного відділу хребта;
- остеохондроз;
- Невралгія шийного відділу;
- Остеопороз;
- Міозит;
- Дерматит та інші захворювання дерматологічного характеру;
- Інфекційні запалення шкіри;
- Кривошея;
- Посттравматичний період;
- Постопераційний період;
- Порушення функціональності м'язів і зв'язок шийного відділу.
Застосування головотримачів
Перше завдання, з якою стикається пацієнт, набуваючи шийний бандаж, - його правильне надягання. Щоб виріб зробило належний лікувальний ефект - необхідно зуміти його правильно надіти. У магазинах ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон працюють досвідчені фахівці, які проведуть грамотну консультацію і продемонструють вам поетапне надягання ортопедичного вироби.
Якщо вам необхідно надіти головотримач - прикладіть його задню частину до потилиці і шиї. Передня частина виробу також повинна прилягати до шиї. У такому положенні підборіддя повинен природно увійти в спеціальну виїмку анатомічного профілю. Після цього необхідно зафіксувати обидві частини головодержателя за допомогою липучки так, щоб в кінцевому підсумку виріб розташувалося на ключицях і, при цьому, впиралося в підборіддя.
Шини і бандажі для шиї - склад
Склад головотримачів різниться в залежності від ціни і виробника. В середньому основний шин є пінополіуретан, полістирол або пластмаса середньої жорсткості. Внутрішній шар, стикається зі шкірою, зазвичай складається з мольтопрен. Це досить гнучкий, м'який і стійкий матеріал. Чохли, як правило, складаються з бавовни або будь-яких інших матеріалів натурального походження. Ризик виникнення алергічних реакцій при подібних складах мінімальний.
Фіксація бандажів здійснюється за допомогою спеціальної застібки «Velcro» або звичайної липучки. Такий виріб вимагає регулярного чищення (ручного прання), так як стикається безпосередньо з шкірою.
Як вибрати шийний бандаж?
Щоб правильно вибрати і купити головотримач - необхідно враховувати наступні критерії:
- Розмір. Правильно підібране співвідношення довжини і висоти - запорука ефективного лікувального результату;
- Ступінь стиснення. Щоб ортопедичне вони не зашкодило, а, навпаки, принесло користь - необхідно вибрати оптимальний по жорсткості бандаж. Жорсткість головодержателя визначається лікарем після індивідуальної консультації та наявності у вас тих чи інших патологій;
- Матеріали. Якщо раніше у вас спостерігалися прояви алергічної реакції - важливо звернути увагу на склад бандажа. Краще віддавати перевагу натуральним або хоча б гіпоалергенним матеріалами.
Де купити головотримач?
Купити шийний бандаж можна і в аптеці, але краще за все відвідати спеціалізований магазин. По-перше, ви будете впевнені в якості бандажа, так як вся продукція, представлена таким магазином, має відповідною сертифікацією. По-друге, тільки в спеціалізованому магазині вас зможуть грамотно професійно проконсультувати. ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон - це мережа ортопедичних салонів, в якій ви знайдете широкий асортимент бандажів високої якості. У нас працюють досвідчені фахівці, які допоможуть вам підібрати бандаж на шию і дадуть відповіді на всі ваші запитання.