Деротаціонний чобіток при переломі стегна: що це і навіщо він потрібен?

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Переломи шийки стегна - найбільш небезпечна травма у літніх людей. Вони зустрічаються дуже часто і так же часто викликають важкі ускладнення. І ці ускладнення лікувати набагато складніше, ніж сам перелом. Ось найбільш типові несприятливі наслідки перелому шийки стегна:

  • Помилковий суглоб і втрата функції кінцівки;
  • Утворення пролежнів;
  • Застійна пневмонія;
  • Тромбоз вен гомілок;
  • Тромбоемболія легеневої артерії;
  • Загострення інших хронічних захворювань.

Шийка стегнової кістки - слабка ділянка між головкою і діафізом стегна. Ця зона знаходиться всередині тазостегнового суглоба, що грає не на користь хворого при переломі. Суглобова рідина затікає між уламками і не дає їм зростися. Шийка досить погано постачається кров'ю.

Зміст

Перелом шийки бедра. Особливості

При переломі кровоносні судини шийки розриваються, між уламками потрапляє суглобова рідина. В абсолютній більшості випадків перелом самостійно не зростається. Лише через 3-4 місяці після травми на місці перелому формується рубець, не здатний все ж витримувати вагу тіла.

Перелом шийки стегнової кістки - показання до операції. Залежно від віку і типу перелому вибирають фіксацію гвинтами або заміну суглоба - ендопротезування. Якщо є протипоказання, призначається постільний режим, а після - ходьба на милицях або ходунках.

Що таке деротаціонний чобіток і навіщо він потрібен?

Відразу після травми, перед і після операції пацієнтам з переломом шийки стегна призначають деротаціонний чобіток. Часто вони дивує пацієнтів - вони вважають, що переломи лікують тільки гіпсом. Однак в більшості випадків саме деротаціонний чобіток є найкращим варіантом іммобілізації зламаної шийки стегна.

Сучасний деротаціонний чобіток - пластикова пов'язка на голеностоп з дихаючої гіпоалергенної підкладкою. В області п'яти перпендикулярно довжині стопи розміщена платівка або паличка. Завдання пов'язки - утримати стопу в нерухомому положенні і виключити обертання стегна.

Але де стопа, а де стегно? Справа в тому, що ротація (обертання) всієї ноги відбувається тільки в області тазостегнового суглоба. Випрямьтесь ногу і спробуйте покрутити її з боку в бік - ні в коліні, ні в гомілкостопі вона не обертається. Тому для стабілізації шийки стегна досить утримати ногу в області стопи.

Звичайно, іноді застосовуються і повноцінні пов'язки. Вони дозволяють ходити, так як обмежують також згинання і відведення ноги. Мінус таких пристроїв - велика маса і дискомфорт при використанні. Тому деротаціонний чобіток - найбільш зручний і ефективний засіб при переломах шийки стегнової кістки.

Перелом шийки бедра. Лікування та реабілітація

На жаль, небезпечний не стільки сам перелом, скільки його ускладнення. Тому після травми потрібно докласти всіх зусиль для порятунку життя пацієнта. В обов'язковому порядку на додаток до деротаціонному чобітки купуються такі медичні вироби:

  • Антиемболічний трикотаж. Покращує венозний відтік в зоні гомілок і перешкоджає утворенню тромбів. Особливість тканини дозволяє носити її до 7-ми днів не знімаючи. Медичний трикотаж відрізняється градуйованою компресією - на різні ділянки ноги він тисне з різною, науково розрахованої силою.
  • Протипролежневий матрац. Інфікований пролежень - важкий стан. У літніх ця патологія може виникати вже на другий-третій день постільного режиму. Матраци з повітряними компресорами захищають шкіру і м'язи, багаторазово зменшують ризик ускладнення.
  • Хороші ходунки. Першочергова задача лікування - якомога раніше активізувати пацієнта. Засоби опори повинні бути надійними, якісними і зручними.

У «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» завжди в наявності зручні, ефективні і легкі деротаціонние чобітки. Їх відмінність - мінімальна вага, максимальна міцність, знімна дихаюча підкладка. Консультанти салону або інтернет-магазину допоможуть підібрати розмір виробу, проконсультують щодо супутніх товарів.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Болить п'ята при ходьбі: що це може бути і що потрібно робити?
Болить п'ята при ходьбі: що це може бути і що потрібно робити?
П'яткова область стопи - частина тіла, яка має найбільше навантаження при ходьбі, бігу, в положенні ..
Читати повністю