Болить зап'ястя руки після удару: що робити і як зняти біль?

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Болі в кисті і лучезапястном суглобі після удару - знайомий стан у боксерів, каратистів і інших представників контактних видів спорту. Не рідкість вони і в побуті, адже іноді «на емоціях» людина може вдарити кулаком в стіну або інший твердий предмет. Поява різкою або ниючий біль після удару - ознака травматичного пошкодження тканин руки.

Зміст

Причини болю в зап'ясті після удару

Залежно від сили удару і їх кількості, вихідного стану лучезапястного суглоба, положення руки в момент контакту з поверхнею може виникати то чи інше ушкодження. У молодого здорової людини навіть сильний удар може закінчитися забоєм, в той же час навіть незначний вплив у людини з остеопорозом викличе перелом. Ось найбільш типові причини болю в зап'ясті після травми:

  • Перелом променевої кістки в типовому місці. Симптоми: різкий біль, набряклість зап'ястя і нижній частині передпліччя, іноді - деформація передпліччя. Перелом зі зміщенням буде хворіти сильно і точно не залишиться непоміченим. «Тріщинка» ж часто не діагностується відразу.
  • Перелом човноподібної кістки. Набряк і біль в зап'ясті доповнюються набряком кисті. Біль посилюється при рухах великого пальця.
  • Надрив або розрив зв'язок кисті і зап'ястя. Симптоми можуть нагадувати перелом або бути мало помітними.
  • Забій лучезапястного суглоба, контузія кісток. На перший погляд незначна травма іноді залишає важчі наслідки, ніж переломи. Може ускладнюватися гемартрозом (кров'ю в суглобі), обмеженням його рухів, хронічним болем.

Перша допомога

Перша допомога, незалежно від особливостей травми, полягає в правильному знерухомлення руки і створення умов для зменшення болю і набряку. Навіть якщо травма незначна, краще виконати всі етапи першої допомоги для профілактики ускладнень. Найкраще зарекомендував себе протокол, що складається з 4 пунктів:

  • Спокій. Не користуйтеся пошкодженої рукою, повісьте її на косиночную пов'язку.
  • Охолодження. Оберніть акумулятор холоду в тканину і прикладайте по 15 хвилин до хворого місця. Це знімає біль і набряк краще препаратів.
  • Компресія. Зменшити набряклість допомагають компресійні бандажі. Обов'язково зніміть з руки кільця і браслети, щоб вони не почали тиснути при можливому наростанні набряку.
  • Високе становище. Суглоб повинен знаходитися на рівні серця або трохи вище. Так будуть зменшуватися набряк і біль. У цьому також допоможе косиночная пов'язка.

Зазначені заходи актуальні в перші 3 дні після травми. Звичайно, для виключення небезпечних станів потрібно звертатися до лікаря. Але що ж робити, якщо біль зберігається більше трьох днів?

Що робити з травмою?

Щоб біль після удару або надриву зв'язок турбував менше і зник швидше, суглоб потрібно правильно зафіксувати. Після консультації лікаря найкраще придбати бандаж з фіксацією зап'ястя. Хороший медичний фіксатор володіє такими ефектами:

  • Правильна іммобілізація. Суглоб фіксується металевою або полімерної пластиною. При цьому виключаються руху лучезапястного, але зберігаються руху інших суглобів. Часто пластина може зніматися, тим самим після терміну фіксації бандаж можна «перетворити» в зручну компресійну пов'язку.

  • Ефективна компресія. Анатомічна в'язка зменшує набряк і оберігає важливі судинно-нервові утворення. Там, де потрібно, бандаж тисне, а там, де не потрібно - ні. У цьому його відмінність від еластичного бинта, ступінь і зона компресії якого залежать від випадкових факторів.
  • Масажний і знеболюючий ефект. Спеціальні силіконові вставки, унікальний ефект тканини знижують больові відчуття шляхом приглушення рецепторів болю. Завдяки масажному ефекту поліпшується кровообіг і зменшується набряк.

У «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» Ви придбаєте найзручніші, ефективні і перевірені бандажі для зап'ястя. Є вибір за розмірами, функцій, цінової категорії. Товари можна придбати в обладнаних салонах в Дніпрі, Львові, Харкові, Одесі, Києві та інших містах України, або сучасному інтернет-магазині.

 
Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Болить зап'ясті, коли ворушу великим пальцем: причини, методи лікування
Болить зап'ясті, коли ворушу великим пальцем: причини, методи лікування
Хвороба або синдром Де Кервена - запалення двох сухожиль великого пальця після багаторазової переван..
Читати повністю
Як вибрати ортез для стопи при переломі, розтягуванні або розриві зв'язок?
Як вибрати ортез для стопи при переломі, розтягуванні або розриві зв'язок?
Стопа - один з найскладніших елементів опорно-рухового апарату. Вона є фундаментом нашого тіла і від..
Читати повністю