Бандаж при паховій грижі: як підібрати і використовувати?

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Пахова грижа - випинання очеревини і органів живота через проміжок між м'язами. Цей стан найчастіше буває набутим, самі грижі можуть з'являтися з однієї або з двох сторін. У порожнині випинання (грижового мішку) можуть перебувати кишечник, сечовий міхур або сальник.

Якщо отвір між м'язами (грижові ворота) велике, грижової мішок при випаданні легко вправляється назад. Гірше, якщо через невеликих розмірів отвору або наявності спайок відбувається застрявання очеревини і органів. Так зване обмеження грижі- смертельно небезпечний стан, адже ущемлені органи стискаються м'язами немов зашморгом.

Зміст

Як лікують пахову грижу?

Наявність грижі - показання до оперативного втручання. Поки не існує ефективних альтернатив операції для повного лікування патології. Проте, уповільнити розвиток процесу і захистити від ускладнень можуть ряд заходів, серед яких найбільш ефективні:

  • Виключити напруга м'язів живота. Підняття тягарів, кашель, утруднена дефекація підвищують внутрішньочеревний тиск. Лікування хронічних хвороб і обмеження фізичних перевантажень знижують ризик зростання і обмеження грижі.
  • Виконувати спеціальні вправи. Фізичні реабілітологи можуть індивідуально підібрати режим активності, який кілька зміцнить черевну стінку. Особливо ефективна фізична терапія на початкових стадіях процесу і у дітей.
  • Захистити від випинання і утиску грижі покликані спеціальні бандажі. Паховий бандаж механічно «вдавлює» грижової мішок назад в порожнину живота і не дає йому звідти випадати.

Для чого потрібен бандаж і як його носити?

 Саме бандаж при паховій грижі - краще рішення, коли операція протипоказана зовсім або тимчасово. Також вироби такого роду призначають вже після оперативного лікування. У цих випадках пов'язка забезпечує страховку від можливих ускладнень до тих пір, поки встановлена ​​сітка або шви не обростуть міцної сполучною тканиною.

Бандаж при грижі - пов'язка зі спеціальними подушечками в проекції грижових воріт. Ці подушки щільно притискаються до місця виходу грижі і запобігають її випадання. При дотриманні режиму і правил носіння паховий бандаж не дає грижі прогресувати, зміцнюючи слабкий ділянку живота.

 Надягають бандаж на нижню білизну. Подушечку потрібно встановлювати прямо на грижу, тим самим кілька вдавлюючи її в черевну порожнину. Зазвичай тривалість носіння такої пов'язки не повинна перевищувати 12 годин на день. Особливо важливий паховий бандаж на час ходьби або роботи. У положенні лежачи внутрішньочеревний тиск мінімально, тому на ніч або на час денного відпочинку бандаж можна знімати.

Як вибрати бандаж для грижі?

 Для того, щоб підібрати зручний і ефективний бандаж, консультанти наших магазинів вимірюють окружність таза. Саме це значення - найважливіший показник для зручності носіння. Як правило, в комплекті з пахових бандажем пропонуються відразу дві тиснуть подушки (для лікування двосторонньої патології). Ці подушечки знімні, тому при односторонньому процесі залишити можна тільки один фіксатор.

 Правильний вибір і застосування бандажа - основні умови для захисту від ускладнень. У магазинах «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» Ви точно отримаєте грамотну консультацію і придбаєте підходяще виріб. Якщо лікар не дуже докладно описав спосіб носіння бандажа, ряд питань можна буде уточнити прямо в нашому салоні.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Болить п'ята при ходьбі: що це може бути і що потрібно робити?
Болить п'ята при ходьбі: що це може бути і що потрібно робити?
П'яткова область стопи - частина тіла, яка має найбільше навантаження при ходьбі, бігу, в положенні ..
Читати повністю
Деформація переднього відділу стопи або як жити з "кісточкою на нозі"?
Деформація переднього відділу стопи або як жити з "кісточкою на нозі"?
«Кісточка» на нозі і нерозривно пов'язане з нею відхилення великого пальця стопи зустрічається майже..
Читати повністю