Небулайзер - як правильно вибрати інгалятор

Небулайзер: як правильно вибрати інгалятор

Небулайзер – це інгалятор, що дозволяє отримати найдрібніші аерозольні частинки з рідкого медикаменту. Перетворення рідини на своєрідну «хмару» відбувається під впливом стисненого повітря. Показань до застосування небулайзера – запальні захворювання дихальних шляхів, бронхіальна астма. Прилад можна використовувати для пацієнтів різного віку: від малюків до людей похилого віку. Застосовують небулайзер і з профілактичною метою.

Небулайзер: переваги застосування

Основні плюси від використання інгалятора:

  • швидке проникнення активної речовини до проблемної ділянки дихальних шляхів. Процедура ефективна навіть при звуженні бронхів;
  • безперервна подача препарату;
  • можливість застосування ліків у різних дозах;
  • широка сфера використання, в тому числі для маленьких дітей та людей похилого віку.

Компресорний небулайзер обладнаний спеціальним механізмом, що стискає лікарський засіб, розбиваючи його на найдрібніші частки. Єдиний мінус небулайзерних приладів – обмежена сфера використання. Вони не підходять для розпилення олійних препаратів та трав'яних настоїв.

Критерії вибору небулайзера

Перед тим, як купити інгалятор, необхідно вивчити технічні характеристики пристрою. Розглянемо основні параметри, які слід врахувати під час вибору. Як правильно вибрати компресорний інгалятор, який небулайзер виявиться найефективнішим?

Розміри частинок аерозолю.Універсальної моделі інгалятора не існує. Трапляється, що та чи інша модифікація, навіть цілком якісна, виявляється малоефективною для конкретного захворювання. Для терапії та профілактики захворювань верхніх дихальних шляхів достатньо часток від 5 до 9 мікронів. Якщо мова про нижні дихальні шляхи, то краще скористатися небулайзером, що утворює частки 2-5 мікрон. Для успішного постачання ліками легеневих альвеол розмір часток повинен бути зовсім мікроскопічним: від 0,5 до 2 мікронів. Зручні моделі із можливістю перемикання режиму інгаляції. У цьому випадку успішне опрацювання дихальних шляхів гарантовано.

Вік хворого – ще один критерій. Для малюків до року краще не використовувати парові пристрої, оскільки малюк ще не може відкашлятися. Для непосидючих або примхливих малюків, проведення інгаляції яким є досить складним завданням, бажано придбати небулайзер, виготовлений у вигляді іграшки. Це дозволяє перетворити медичну процедуру на захоплюючу гру. Слід також звернути увагу на моделі, що дозволяють вводити препарат за будь-яких положень тіла навіть уві сні.

Рівень шуму. Для деяких людей це один із критичних показників. Найгучніші моделі - компресорні. У той же час, цей різновид інгаляторів найефективніший. МЕШ-інгалятори та ультразвукові модифікації працюють значно тихіше.

Вигляд препаратів, що застосовуються. Компресорні пристрої універсальні, а ультразвукові моделі неефективні при використанні гормональних засобів.

Обсяг резервуарів для ліків. Найбільші місткі бачки під препарати – у компресорних моделях (близько 100 мл). Ультразвукові пристрої обладнані бачками меншої ємності – до 70 мл. МЕШ-небулайзери найбільш економічні: місткість резервуару під ліки становить близько 15 мл.

Швидкість розпилення. Цей показник особливо актуальний для дітей. Маля не може довгий час всидіти на місці. Тому бажано придбати модель із високою швидкістю подачі ліків: від 1 до 2 мл за хвилину. Оптимальна швидкість розпилення для дорослих – до 0,5 мл на хвилину. Потрібно враховувати і захворювання, для лікування якого використовується прилад.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі