Матраци - який краще купити

Правильний вибір матраца - основа для здорового сну

Багатий асортимент матраців, представлений онлайн- і оффлайн-магазинами, здатний привести в замішання навіть знавця цієї продукції, не кажучи вже про недосвідчених покупців. Незалежно від конкретної ситуації, правильно підібраний виріб забезпечує хорошу якість сну. Матрац служить відмінною профілактикою викривлень хребта та інших подібних патологій. Особливо це актуально для дітей і підлітків, чий організм тільки формується. А також корисно для літніх людей і тих, хто страждає на хронічні захворювання. Розглянемо, який матрац купити і вибрати, щоб спати на ньому було добре і безпечно.

Які матраци купити: критерії вибору

Купуючи матрац, слід врахувати безліч чинників. Варто витратити час, щоб розібратися, що саме допоможе відмінно висипатися. Тільки так можна підібрати відповідну модель, щоб вона повністю відповідала вимогам конкретного покупця:

  • витривалість конструкції. Що більша вага власника, то більшу вантажопідйомність повинен мати матрац. В іншому випадку, він швидко вийде з ладу;
  • вік. Оптимальний варіант для дитини - тонка модель з високою жорсткістю. Літнім людям підходять комфортні високі моделі. Матрац середнього ступеня жорсткості - універсальний варіант;
  • зріст. Виріб стандартних габаритів розрахований на людину зростом приблизно 1,8 м. Постільні приналежності потрібно вибирати так, щоб вони були довшими за зріст на 200-300 мм. Рослим і великим людям потрібно особливо ретельно необхідно розраховувати розмір матраца, щоб спати було зручно;
  • наявність проблем із хребтом. Універсальної моделі немає. Перш ніж робити вибір, бажано проконсультуватися з лікарем;
  • сезонність. Зручні в цьому відношенні двосторонні моделі "зима-літо", що дають змогу комфортно спати незалежно від сезону.

Має значення і місце для сну. Оптимальний варіант для дачі - тонка, легка, легка модель, що добре скручується. Для будинку вибір не повинен обмежуватися одним цим критерієм.

Пружинний VS безпружинний: що краще вибрати

Усі моделі матрацної продукції заведено ділити на 2 групи: пружинні та безпружинні. Перша група поділяється, своєю чергою, на моделі із залежними (боннель) і незалежними пружинами. Кожен з варіантів має свої сильні і слабкі сторони, вибір залежить від індивідуальних переваг покупця.

У моделях "боннель" пружинні елементи з'єднані між собою. Стиснення однієї пружини призводить до деформації інших. Цей варіант - бюджетний, ресурс такого матраца становить 5-7 років. Безумовна перевага в тому, що він витримує навантаження, які значно перевищують 100 кг. Головний недолік полягає в нерівномірній деформації виробу. З часом спати на такому матраці стає незручно.

Особливість виробів із незалежними пружинами в тому, що кожна з них поміщена в спеціальний чохол. Таким чином, деформація поверхні відбувається саме так, як це необхідно для підтримки хребта в анатомічно правильному положенні. Крім цього, подібні вироби не видають неприємних скрипучих звуків, що також сприяє міцному здоровому сну. Простору між пружинами цілком достатньо для вільного повітрообміну. Наповнювач із кокосової койри або ППУ забезпечує ідеально рівну поверхню, навіть якщо будь-який з елементів вийде з ладу.

Особливість безпружинних виробів - поєднання наповнювачів кількох видів: ППУ, латексу, кокосового волокна. Ступінь жорсткості виробу залежить від виду наповнювачів і поєднання їх між собою.

Придбати якісні матраци легко і просто в мережі магазинів ортосалон ORTO SMART по всій Україні. Бажаємо відмінних покупок!

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі