Болять ступні, боляче ходити — причини та способи лікування

УВАГА! Інформація має інформативний характер, за порадами щодо лікування, будь ласка, зверніться до лікаря.

Болять ступні ніг під час ходьби: що робити

Якщо в людини з'являється раптовий або постійний біль у ступнях без жодної причини, боляче наступати на ногу, вставати вранці з ліжка після сну, це може вказувати на наявність травми або розвиток запального процесу. У разі появи перших ознак дискомфорту, варто негайно звернутися до лікаря за консультацією. Адже безліч різних патологій стоп можуть стати ознаками виникнення хронічних недуг, що може призвести до малорухомості та інвалідності.

Існує низка причин, через які пацієнт відчуває нездужання та больові відчуття в нижніх кінцівках. Це ортопедичні, судинні та неврологічні проблеми. Також дискомфорт може бути спричинений переохолодженням тіла, травматизмом, перенесеними інфекційними захворюваннями, носінням незручного взуття, постійними фізичними навантаженнями, зайвою вагою та зневодненням. Пацієнт має пам'ятати: якщо болить стопа знизу вранці (у спокої), під час ходіння, згинання ноги, і причиною є травма, він має одразу відвідати травматолога. В іншому разі це може призвести до руйнування кісток ступні та деградації опорно-рухового апарату.

Болить стопа ноги: причини та лікування хвороби

Зневоднення, нестача мінералів і вітамінів можуть викликати судоми після сну або вночі. Також часто турбують: біль під час згину, спазми в стопах і кістках нижніх кінцівок. Больові відчуття виникають внаслідок хвороб хребта, тазостегнового і колінного суглоба. У цьому разі причинами можуть бути порушення кровообігу, передавлювання нервових закінчень, неправильний розподіл навантаження на кожну стопу. У медичній практиці можна зустріти багато різних хвороб, за яких з'являється больовий синдром у правій і лівій ступні:

  • фасциїт. Це запальний процес у сполучних тканинах ступні, часто супроводжується набряком. У результаті перенесення цієї недуги в людини може з'явитися ускладнення у вигляді п'яткової шпори;
  • подагра. Симптомами цього захворювання є раптовий, пекучий біль у стопах (найчастіше в нічний час або вранці), підвищення температури тіла, набряклість, спазми, на ноги боляче наступати і пересуватися після спокою або сну. При цьому людина губиться і не знає, що робити в такій ситуації. Джерелом недуги є наявність надмірної кількості сечової кислоти в суглобах;
  • інфекційний артрит. Симптоматика цієї хвороби схожа з подагрою, тільки її розвиток відбувається через потрапляння інфекції в рану або як ускладнення внаслідок перенесення ангіни чи харчових отруєнь;
  • артроз. Якщо стопа болить зліва чи справа постійно, то причиною можуть бути патологічні зміни хрящової тканини. Вони супроводжуються хрускотом при згині пальців. Людині стає боляче ходити, вставати з ліжка після сну, стояти. Крім того, з'являється втома ніг, знижується рухливість ступень і збільшується набряклість кінцівок.

Терапією подібних захворювань займаються: хірург, ортопед, травматолог, невролог, ревматолог. Спеціаліст оглядає хворого і збирає анамнез, вивчаючи інформацію про рухливість стопи і роботу рефлексів. Далі лікар направляє пацієнта на діагностику, призначаючи йому рентген, УЗД, аналіз крові, МРТ і КТ.

Як зняти раптові больові відчуття в стопі

Найчастіше больові відчуття в ступнях нижніх кінцівок, що з'явилися, знімають за допомогою методів народної медицини. Насамперед необхідно дати ногам відпочити, щоб вони максимально розслабилися й поліпшився кровообіг, для цього під щиколотки підкладають подушку, щоб ноги стали вищими за тіло людини. Жінкам варто тимчасово відмовитися від носіння взуття на пласкій підошві, від високих підборів і шпильок. Набряклість і дискомфорт добре знімають ванночки на основі трав і солі, після яких можна зробити розслаблювальний масаж, застосовуючи олії обліпихового дерева або ялиці.

У разі появи больового синдрому із зовнішньої частини стопи можна зробити компрес із маззю Вишневського, нарізаним листям лопуха або картоплі. Також добре допомагають пов'язки з льодом. За появи болю потрібно додати у свій раціон вітаміни й комплекси мінералів, пити більше рідини та вживати кальцій.

Лікування болю праворуч і ліворуч стопи

Якщо заболіла ступня без причини, людині некомфортно пересуватися. Швидше за все, тут потрібна комплексна терапія. Оперативне втручання призначається в тому разі, коли нога має гнійні процеси, з'явилася деформація або пошкодження суглоба чи сухожилля. Найчастіше пацієнт проходить лікування у вигляді:

  • приймання лікарських препаратів,
  • фізіотерапії, масажів,
  • дотримання правильного харчування,
  • носіння медичних ортопедичних виробів.

Терапію проводять протягом тривалого періоду. Зазвичай потрібно лікувати ступню, проблеми, спричинені травматизмом або недугою. Ортопедичні моделі взуття, устілок, різні види процедур і лікувальна фізкультура допоможуть відновити рухливість стоп. Завдяки комплексному підходу в діагностиці та терапії болю можна знизити дискомфорт, больові відчуття.

Стаття оновлена 16.12.2024

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують