Як вибрати глюкометр?

Автор статті: Анастасія Юрченко, медичний копірайтер

Для людей, хворих на цукровий діабет - глюкометр - життєво необхідна медтехніка. Цей медичний прилад дозволяє визначати рівень цукру в крові і попереджати його високі стрибки, які можуть спричинити за собою не тільки погіршення самопочуття, а й спровокувати летальний результат. З цієї причини так важливо завжди мати прилад для вимірювання рівня глюкози в крові під рукою. Які глюкометри існують? Чим вони відрізняються? Для чого потрібні тест-смужки? На ці та багато інших питань ми постараємося відповісти в даній статті.

Зміст

Діагностика рівня цукру в крові за допомогою глюкометра заснована на електрохімічному принципі вимірювання. Капілярна кров надходить на чутливу тест смужку, потім глюкозна складова крові стикається з реагентом смужки, що призводить до накопичення електричного потенціалу. Чим сильніше буде реакція взаємодії - тим вище свідчення рівня цукру. Глюкометри на основі електрохімічного способу вимірювання вважаються найбільш точними.

Види приладів для вимірювання рівня глюкози

Якщо вам необхідно вибрати точний глюкометр - спершу потрібно розібратися в основний класифікації даних пристроїв. Медтехніка для визначення рівня цукру в крові ділиться на дві основні категорії:

  1. Інвазивні. Глюкометри вимагають проколу пальця, для того щоб кров надійшла на чутливий сенсор
  2. Неінвазивні (безконтактний глюкометр). Мають інший принцип роботи, що не вимагає проколів шкірних покривів.

Якщо більш детально розглянути кожну з перерахованих вище груп глюкометрів, можна виділити ще кілька підвидів подібної медтехніки. Таким чином, інвазивні глюкометри бувають:

  • Фотометричні. Працюють за принципом визначення кольору капілярної крові, яка стикається з тест-смужкою. Також бувають фотометричні глюкометри на касетах, розрахованих на певну кількість вимірювань. Вони більш практичні у використанні;
  • Електрохімічні. Принцип роботи заснований на вимірюванні електричного опору, в залежності від рівня вмісту глюкози в крові. Працюють на звичайних тест-смужках.

Неінвазивні глюкометри дозволяють визначити рівень цукру в крові без проколу, але поки на ринку складно знайти такі прилади, так як дана медтехніка знаходиться поки в стадії розробки і вдосконалення. Пристрої даного типу менш точні, менш практичні і відрізняються досить високою вартістю. Робота таких пристроїв може бути заснована на кількох методах:

  • Романовський метод (спектрометрія);
  • Фотометричний метод (просвічування шкіри);
  • Аналіз потовиділення;
  • М'язово-судинний тонус.

У ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон ви знайдете широкий вибір глюкометрів за доступними цінами. Основу нашого асортименту складають інвазивні глюкометри від провідних світових компаній з виробництва якісної медтехніки. Ми напряму співпрацюємо з провідними брендами Європи і світу і надаємо надійні і доступні за ціною прилади.

Що може виміряти даний прилад?

Крім контролю кількості глюкози в складі крові, для пацієнтів з цукровим діабетом дуже важливо контролювати ще два параметри:

  1. Зміст холестерину. Зв'язок між кількістю шкідливого холестерину та глюкози дуже тісний, важливо контролювати цей показник і швидко приводити його в норму при відхиленнях;
  2. Рівень кетонів. Кетони - клітини, які також входять до складу крові і допомагають в роботі наших внутрішніх органів. Також часто можна зустріти такий термін як «ступінь ацетону в крові». Цей показник вимагає суворого контролю, оскільки при перевищенні рівня кетонів може статися діабетичний кетоацидоз - стан, який може викликати летальний результат.

Для контролю глюкози і двох перерахованих вище показників вам знадобиться глюкометр, купити який ви можете в будь-якому з магазинів ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон. В інтернет-магазині ortosalon.ua ви можете замовити глюкометр для літніх людей, а також медтехніку для будь-якої іншої вікової групи. Діабет може виникнути у людини будь-якого віку, навіть у дитини. При природженому цукровому діабеті важливо використовувати глюкометр для новонароджених дітей.

Калібрування

Визначення показників, які виводяться на дисплей приладу, може здійснюватися за допомогою калібрування по цільній капілярній крові або по плазмі крові з вени. Точність вимірювань при аналізі венозної крові вище, ніж капілярної, проте в домашніх умовах використання даного методу не завжди можливо. Якщо вам потрібен глюкометр для дому - найкраще використовувати прилад на основі капілярного калібрування.

Режими і час вимірювання

Більшість приладів припускають один з трьох режимів проведення діагностики, а саме:

  1. Необмежений (загальний). Вимірювання глюкози незалежно від часу доби і прийому їжі;
  2. Перед їжею. Призначається при діабеті 2 типу;
  3. Після їжі. Призначається при діабеті 1 типу.

В цілому швидкість визначення рівня цукру в крові варіюється в межах від п'яти секунд до однієї хвилини. Середній час вимірювань - 10 секунд. При виборі приладу звертайте увагу на його технічні характеристики. Кожна модель глюкометра в цьому плані індивідуальна.

Основні критерії вибору глюкометра для літньої людини

Параметри вибору глюкометра для літніх людей включають:

  1. Простота використання. Важливо, щоб людина без труднощів могла самостійно користуватися приладом;
  2. Практичність. Прилад повинен бути зручний і практичний, при наявності проблем із зором потурбуйтеся про підбір моделі з великим екраном;
  3. Міцність. Літній користувач може випадково зачепити прилад, і він впаде - пристрій повинен володіти міцним корпусом і бути надійним.

Також зустрічаються моделі глюкометрів з голосовим супроводом або іншими функціями, що спрощують користування приладом. Уточніть максимальний функціонал моделі, яку плануєте купувати.

Для дітей і підлітків

При виборі глюкометра для дитини враховуйте наступні моменти:

  1. Швидкість діагностики. Діти часто не можуть всидіти на місці, тому краще купувати прилад, який швидко здійснює виміри;
  2. Інвазивний або неінвазивний тип приладу;
  3. Компактність, практичність і надійність в експлуатації.

У ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон ви можете підібрати глюкометр, згідно тих технічних характеристик, які необхідні в вашому індивідуальному випадку. Відвідавши будь-який з наших ортосалонів в вашому місті вам завжди готові будуть допомогти наші продавці-консультанти. Вони допоможуть у виборі медтехніки та дадуть відповіді на будь-які ваші запитання.

Витратні матеріали для глюкометрів

У якості витратних матеріалів для глюкометрів зазвичай використовуються:

  • Тест смужки. Найбільш часто використовуються в електрохімічних глюкометрах. Використовуються тільки одноразово, дозволяють здійснювати точний аналіз крові;
  • Касети. Застосовуються в основному в фотометричних типах пристроїв. Більш практичні у використанні, так як одна касета розрахована на кілька вимірів. Не потребує заміни при кожному вимірі (як у випадку з тест-смужками).

Дуже важливо правильно підібрати тест смужки на глюкометр, щоб вони підходили вашій моделі медтехніки. У разі невідповідності прилад може видавати некоректні результати діагностики.

ТОП 3 глюкометра для медустанов і дома

На ринку медичної техніки можна зустріти масу різних пристроїв. Серед глюкометрів найбільш популярними моделями є:

  1. Bionime GM550 – швейцарський виробник. Еталонна модель серед сучасних глюкометрів. Точний прилад на основі електрохімічного методу вимірювань, обчислює середнє значення і виробляє виміри по цільної крові;
  2. Accu-Chek Active. Глюкометр від німецького виробника на основі фотометричного методу. Має звуковий супровід, пам'ять розрахована на 500 вимірювань;
  3. GluNeo Lite .Медтехніка південнокорейського виробництва. Плазмо-еквівалентне калібрування результату, можливість підключення пристрою до ПК, наявність функції будильника і таймера.

У мережі магазинів професійної медичної техніки ви зможете знайти всі перераховані вище моделі глюкометрів, а також безліч інших аналогічних приладів. На сайті ortosalon.ua ви завжди можете замовити глюкометр з доставкою. Наші менеджери зв'яжуться з вами, дадуть відповідь на всі ваші питання і організовують оперативну доставку по всій території України.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Глюкометр Bionime GM550
Глюкометр Bionime GM550
1 045 грн
Дивитися
Глюкометр GluNeo Lite, Infopia
Глюкометр GluNeo Lite, Infopia
580 грн
Дивитися
Глюкометр Accu-Chek Active
Глюкометр Accu-Chek Active
840 грн
Дивитися
Глюкометр Gamma Mini
Глюкометр Gamma Mini
560 грн
Дивитися
Ланцети Accu-Chek Softclix N25
Ланцети Accu-Chek Softclix N25
240 грн
Дивитися
Ланцети One Touch Ultra Soft N100
Ланцети One Touch Ultra Soft N100
530 грн
Дивитися
Глюкометр SD CodeFree
Глюкометр SD CodeFree
450 грн
Дивитися
Тест-смужки CodeFree, 50 шт.
Тест-смужки CodeFree, 50 шт.
450 грн
Дивитися
Ще цікаві статті
Як вибрати знезаражувачі повітря?
Як вибрати знезаражувачі повітря?
Кожен день в організм людини потрапляє близько 12 кубометрів повітря, яке фільтрується системами орг..
Читати повністю
Бактерицидний опромінювач при коронавірусі: чи допоможе захиститися?
Бактерицидний опромінювач при коронавірусі: чи допоможе захиститися?
Новий коронавірус тримає в страху мільйони людей по всьому світу. Він носить респіраторний характер ..
Читати повністю
Які продукти їсти при цукровому діабеті? | Дієта для діабетика
Які продукти їсти при цукровому діабеті? | Дієта для діабетика
Близько 350 мільйонів людей у всьому світі страждають від діабету. У 80-90% випадків це цукровий діа..
Читати повністю
Чому від кави болить голова: 5 причин головного болю після кави
Чому від кави болить голова: 5 причин головного болю після кави
Більшість сучасних людей, а особливо жителі мегаполісів, не можуть уявити свій ранок без кави. Кава ..
Читати повністю