Коли починати носити допологовий бандаж

Чи потрібен допологовий бандаж вагітним

Асортимент аксесуарів для вагітних і породіль досить великий, важливо лише зробити правильний вибір. Допологовий бандаж зручний і комфортний. Більшість дам у цікавому положенні високо оцінили переваги цього аксесуара.

Бандаж - спеціальне ортопедичне пристосування, яке застосовується для підтримки внутрішніх органів, оптимізації навантаження на м'язи та суглоби. Він підтримує плід, що особливо актуально для жінок зі слабкими черевними м'язами. Знадобиться аксесуар і активним дамам, оскільки дає змогу розвантажити хребет під час тривалого перебування в русі.

Потрібно з'ясувати, навіщо необхідний допологовий еластичний пояс. А також зрозуміти, чи потрібно носити допологовий бандаж під час вагітності. Варто з'ясувати, коли, на якому терміні, з якого тижня можна (або треба) вагітній жінці починати його одягати. Також до якого місяця, за яких станів носіння ортопедичного аксесуара протипоказане, а коли обов'язкове.

Переваги допологового бандажа

Плюси від носіння ортопедичного пристосування під час вагітності:

  • підтримка живота, особливо ефективна за слабкої мускулатури;
  • зменшення стомлюваності, поліпшення загального стану вагітної;
  • оптимізація навантаження на хребет, зменшення тиску на таз;
  • зниження ризику викидня;
  • можливість вести активний спосіб життя.

Безумовними показаннями до застосування бандажа є: варикозна хвороба, остеохондроз, великий плід (як варіант, багатоплідна вагітність), надлишок навколоплідних вод, активний спосіб життя вагітної жінки, перенесені абдомінальні операції. У разі поперечного або тазового передлежання плода носіння бандажа протипоказане, оскільки він перешкоджає тому, щоб дитина прийняла нормальне положення.

Різновиди поясів для вагітних

Розрізняють кілька різновидів бандажних конструкцій.

"Пояс". Зовні аксесуар схожий на еластичну стрічку із застібкою-велкро. Такий виріб м'яко, але ефективно підтримує живіт, перешкоджаючи утворенню розтяжок. Крім підтримки матки, пояс запобігає передчасному опусканню плода на пізніх термінах вагітності, полегшує ходьбу в спекотну погоду. Однак важливо пам'ятати, що тривале носіння такої "стрічки" сприяє ослабленню мускулатури живота. Тому не слід забувати про масаж і виконання спеціальних вправ.

"Трусики". Це щось середнє між нижньою білизною і поясом. Виріб забезпечений вставками зі щільного матеріалу на животі та попереку. Переваги такого пояса: надійна фіксація живота, простота експлуатації, усунення болю в спині. Важливо лише правильно підібрати розмір. Крім того, якщо животик сильно виріс, то носити такий виріб буде дискомфортно, особливо в спекотну погоду.

"Корсет". За принципом дії має багато спільного з поясом, але будова складніша. Тут присутні фіксувальні деталі, шнурівка і ребра жорсткості. Це робить застосування бандажа ефективнішим, зручнішим, дає змогу легко надягати і знімати аксесуар.

Вибір конкретної моделі залежить від багатьох чинників. Перш за все, це індивідуальні вподобання і стан жінки. Важливо, щоб їй було комфортно в процесі носіння виробу. Обов'язково слід враховувати і розмірну сітку, правильно знімати мірки. Бажано робити покупку з невеликим запасом, оскільки живіт буде поступово зростати. Що стосується матеріалів виготовлення, то найкраще підходить натуральне волокно з незначною домішкою еластичної синтетики. Матеріал має зберігати форму і пружність після декількох прань.

Правила носіння пояса

Важливе питання - зі скількох тижнів можна носити бандаж вагітній жінці і до якого терміну? Фахівці радять користуватися аксесуаром не раніше 20-22-го тижня вагітності. Однак, крім терміну, необхідно визначитися зі щоденним режимом носіння.

Носити пояс цілодобово не слід, його потрібно знімати перед сном. Вдень потрібно робити півгодинні перерви кожні 3 години. Починаючи з 38-го тижня слід мінімізувати час носіння пояса. Його надягають під час виконання будь-яких фізичних робіт вдома або перед тривалою пішою прогулянкою. Якщо застосування бандажа зумовлене медичними показаннями, його носять практично до самих пологів.

Багато хто запитує, чи потрібен бандаж під час вагітності, що нормально протікає, під час активного росту животика? Відповідь на це питання має дати сама жінка. Якщо жінці не складно пересуватися, вона не відчуває жодних хворобливих або дискомфортних відчуттів у період виношування дитини, вона може обійтися і без підтримуючого пристосування. При цьому відбувається інтенсивніше тренування м'язів живота і підготовка до пологів.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі