Графік роботи на свята: вихідний 05.05.2024. Чекаємо на ваші замовлення!

Травми і хвороби голеностопа

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

Гомілковостопний суглоб - основний елемент, необхідний для рухливості стопи. Він утворений таранної, великої та малої гомілкових кістками. У гомілковостопному суглобі можливі лише згинання та розгинання стопи.

Зміст

Гомілковостопний суглоб і його функція

У побутовому розумінні до гомілковостопного суглоба відносять і подтаранний суглоб, в якому можливі інші руху. Регулюють положення стопи м'язи гомілки. Їх сухожилля проходять поблизу голеностопа, в безпосередній близькості до суглобу розташовані також важливі судини і нерви.

Хвороби і травми голеностопа

Порушення функції голеностопа і його запалення можуть бути викликані найрізноманітнішими причинами. Страждати можуть утворюють суглоб кістки і хрящі, зв'язки і м'язи, судини і нервові стовбури. Серед найбільш поширених патологій цього важливого зчленування виділимо типові:

  • Надриви зв'язок. Виникаючі після травми пошкодження зв'язок можуть призводити до нестабільності суглоба і хронічних болів.
  • Переломи кісточок. Гомілкові кістки утворюють «лещата» для таранної кістки. При їх переломі таран зміщується, часто розвивається артроз і контрактура суглоба.
  • Артроз і артрит гомілковостопного суглоба. Запальні процеси в хрящі, синовіальній оболонці, що підлягають кістках різко знижує працездатність суглоба і всієї кінцівки в цілому.
  • Синдром отвисшей стопи. Поразка малогомілкового нерва позбавляє можливості піднімати стопу вгору. Хоч джерело проблеми знаходиться вище суглоба, найбільше страждає саме область голеностопа.

Види ортезів для голеностопа і коли вони потрібні

В абсолютній більшості випадків лікування суглобів вимагає їх фіксації. Чим серйозніше патологія, тим сильніше зазвичай призначається іммобілізація. Ортези - сучасні фіксатори з пластика, металу і тканини, що прийшли на зміну незручного гіпсу. Ось які ортези для голеностопа застосовуються найчастіше:

  • Ортопедичний чобіток. Легкий, надійний і зручний фіксатор забезпечує повну нерухомість голеностопа. Наявність повітряних шин, ергономічних ремінців для регулювання компресії, гіпоалергенна підкладка гарантують правильну іммобілізацію протягом всього терміну лікування. У чобітку можна ходити (якщо дозволяє доктор), він не боїться вологи і підтримує комфортну температуру в будь-який час року.
  • Чобіток з можливістю регулювання кута фіксації. Незамінний при переломах заднього краю большеберцевой, тіла п'яти і таранної кістки. Захищає від контрактури, дозволяє проводити ранню навантаження і реабілітацію. Такий ортез буде корисний не тільки на час зрощення перелому, але і в найближчі 3 місяці після - для розробки амплітуди рухів.
  • Ортези з бічними стабілізаторами. Менш потужні вироби. Призначаються при переломах кісточок без зміщення уламків, розривах зв'язок, хронічної нестабільності. Хороші моделі зручні для носіння у взутті і щодо непомітні. Носити їх потрібно під час будь-яких фізичних перевантажень навіть після лікування основної проблеми.
  • Фіксатор для «падаючої стопи». Тонка пластинка, яка утримує стопу в нейтральному положенні і не дає їй відвисати. Такий ортез призначений для використання у взутті. Таким чином він створює стопі підтримку при ходьбі і навіть бігу. Мінімальна товщина і вага дозволяють носити виріб в будь-який повсякденного взуття. Терміни відновлення нервів досягають 5-6 місяців, тому ортез знадобиться надовго.

Як застосовувати ортез?

Терміни і режим фіксації ортезов призначає лікар. При переломах фіксатори застосовують цілодобово на весь період зрощення кістки. З огляду на, що первинна стабілізація перелому виникає десь через 2 тижні після травми, доктор може дозволяти короткочасне зняття ортеза для гігієнічної обробки шкіри на 3-й-6-му тижні.

Передбачена в чобітках зі змінним кутом регулювання амплітуди дозволяє поступово змінювати її. Залежно від показань збільшувати амплітуду можна кожен день або рідше, робиться це поступово з приростом на 5-10 градусів. Якщо доктор дозволяє осьову навантаження, на ортез можна наступати - цьому сприяє ергономічна і міцна підошва.

Вибір ортеза в «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» - відносно легка задача. В наявності завжди є великий вибір розмірів і типів сертифікованих виробів. Професійно навчені консультанти готові відповісти на будь-які питання і підказати найбільш ефективно в Вашому випадку виріб.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Ортез при переломі 5 плеснової кістки: як підібрати і носити?
Ортез при переломі 5 плеснової кістки: як підібрати і носити?
Переломи 5-й плеснової кістки - досить часта травма, в питаннях лікування якої є багато нюансів. Неп..
Читати повністю
Як вибрати ортез для стопи при переломі, розтягуванні або розриві зв'язок?
Як вибрати ортез для стопи при переломі, розтягуванні або розриві зв'язок?
Стопа - один з найскладніших елементів опорно-рухового апарату. Вона є фундаментом нашого тіла і від..
Читати повністю
Чи допомагають ортопедичні устілки при п'ятковій шпорі? | Чи потрібні устілки при шпорі п'яти
Чи допомагають ортопедичні устілки при п'ятковій шпорі? | Чи потрібні устілки при шпорі п'яти
 Якщо рано вранці ви відчули біль в стопах, яка стала перешкодою до нормальної рухової активності ва..
Читати повністю