Як вибрати масажний килимок для дитини?

Автор статті: Едуард Світич - лікар ортопед-травматолог

У міських умовах складно створити сприятливі умови для правильного розвитку стоп дитини. Наші ноги найкраще пристосовані для пересування по нерівному мінливому рельєфу. Саме для постійної зміни положення, стопи «обладнані» величезною кількістю кісток і суглобів.

Зміст

Навіщо потрібен масажний килимок?

Дитячої стопі з самого народження необхідна достатня стимуляція стоп. До періоду ходьби допомагає масаж, після перших кроків - масажні килимки. Ці нехитрі вироби допомагають відтворити шматочок природного рельєфу будинку.

Багато батьків знають, що дитині корисно ходити босоніж по гальці або піску. Та чи кожен день це вийде робити? Масажні килимки зі схожими на гальку виступами вирішують проблему.

Основне показання для покупки рельєфних ковріков- профілактика плоскостопості у дітей. Тому наявність виробів рекомендується у всіх будинках, де є дитина до 6-ти років. Саме в цьому віці закінчується основний етап формування стопи.

Актуальними килимки і у дорослих. Виступи надають масажний ефект і зменшують біль при проблемах стоп. Крім того, навіть люди з ідеально здоровими ногами відзначають відчуття розслаблення і комфорту після ходьби по масажному килимку.

Різновиди килимків

Чи всі масажні килимки однаково корисні для дитини? При дотриманні вимог гігієни і безпеки, швидше за все абсолютно будь-який килимок буде працювати добре. І все ж, краще витратити кілька хвилин і визначитися з найбільш переважними властивостями вироби саме для Вас. Важливими особливостями вироби є його довговічність, зручність і розмір. У магазинах медтехніки представлені два види ортопедичних килимків:

  • Полімерні килимки-пазли. Їх перевага - компактний розмір і можливість зміни форми. Маленькі діти люблять конструювати з фрагментів такого килима майданчика або доріжки. Є моделі, де опуклості на кожному пазлі мають різну форму: шишки, листя, стовпчиків або півсфер.
  • Монолітні ортопедичні доріжки. Вони вже не розбираються, але в цьому криється їх плюс. Масажні доріжки точно не роз'єднати при ходьбі по ним, їх можна міцно розмістити в обраній зоні кімнати.

В інтернеті є інструкції для створення масажного килима самостійно. Пропонуються варіанти з гальки, цементу або соснових шишок. Звичайно, можна витратити день на збірку вироби з підручних матеріалів. Але все ж краще придбати готовий варіант. «Магазинний» килимок зручний, безпечний, він приємний на вигляд і дотик.

Як вибрати масажний килимок для дитини?

Вибір масажного килимка - скоріше справа смаку. Виріб краще помацати або хоча б оцінити його зовнішній вигляд. Ще краще, якщо дитина разок пройдеться по ньому і оцінить свої відчуття.

Має значення площа житла. У маленьких кімнатах варіант вибору - розбірні килимки-пазли. Там, де це дозволяє простір, краще встановити масажну доріжку.

Найкраще розміщувати килимок там, де не пройти по ньому буде неможливо. Адже іноді ми забуваємо про заняття, а якщо виріб буде частиною «кімнатної екосистеми», користі буде більше. Займайтеся на килимі хоча б 15 хвилин в день, і ноги будуть втомлюватися значно менше.

У наших магазинах є різні килимки для малюків і дорослих. І в самих салонах, і в інтернет-магазині є вибір додаткових товарів: устілок, масажерів, тренажерів для стопи. У «ORTO SMART - Медтехніка, ортосалон» передбачена можливість аналізу стоп на плантоскопе або комп'ютерному сканері, що дозволяє вибрати рішення точніше.

Написати коментар
syncПоказати ще коментарі
Лікарі рекомендують
Ще цікаві статті
Як плоскостопість впливає на хребет і на весь організм?
Як плоскостопість впливає на хребет і на весь організм?
Поздовжня плоскостопість зустрічається майже у 30% дорослих людей. Болі в стопах з'являються не у вс..
Читати повністю
Болить сідничний нерв. Що робити?
Болить сідничний нерв. Що робити?
Будь-який дискомфорт в спині або ногах раніше було прийнято пов'язувати з грижею диска або запалення..
Читати повністю
Хвороба Шляттера-Осгуда: як підібрати наколінник при хворобі Шляттера і як його використовувати?
Хвороба Шляттера-Осгуда: як підібрати наколінник при хворобі Шляттера і як його використовувати?
 Однією з частих причин болю в колінних суглобах у дітей є хвороба Шляттера. Патологія, також звана ..
Читати повністю
Артроз і артрит - в чому різниця? Методи діагностики та лікування
Артроз і артрит - в чому різниця? Методи діагностики та лікування
Артроз і артрит - два схожих захворювання суглобів. Деякі симптоми обох патологій змушують лікаря ре..
Читати повністю